اپل در حال ساخت یک اتومبیل خودران بدون فرمان و یا پدال می‌باشد که قرار است تا ۲۰۲۵ به بازار آید

اپل در حال ساخت یک اتومبیل خودران بدون فرمان و یا پدال می‌باشد که قرار است تا ۲۰۲۵ به بازار آید

بر اساس گزارش جدیدی از بلومبرگ اپل تلاش خود را در پروژه اپل کار افزایش داده است و قصد دارد یک اتومبیل تمام خودران را به وجود بیاورد و در این مورد هدف اصلی آن است که اتومبیلی در نهایت ساخته شود که تا به حال شرکت‌های رقیب موفق به ساختمان نشده‌اند.

شروع پروژه اپل کار به سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد و از آن موقع تا به حال چندین تغییر و افت و خیز در این پروژه به وجود آمده است. در حال حاضر شایعات پیشنهاد می‌کنند که اپل تمام پروژه‌های دیگر را متوقف نموده که تا در نهایت فقط بر روی تولید یک اتومبیل کامل خودران متمرکز شود تا اینکه بخواهد فقط بر روی نرم‌افزار آن کار کند.  امروز نیز با توجه به این گزارش جدید از یک منبع خبری معتبر آشکار شد که اپل به راستی قصد دارد اتومبیل ساخت خود را به بازار عرضه کند.

همانطور که منبع خبری بلومبرگ توضیح می دهد اپل بر روی دو مسیر برای تولید این وسیله حرکت می کند یکی از آنها مربوط به تولید یک اتومبیل نیمه خودران و دومی مسیری است که در آن این شرکت می‌خواهد یک اتومبیل با قابلیت تمام خودران تولید کند که حتی هیچ گونه احتیاج به دخالت و یا کنترل انسان ندارد. بر اساس این گزارش جدید شرکت در حال حاضر تصمیم خود را گرفته که با رهبری کیوین لینچ در اوایل امسال به این شرکت پیوست بیشتر بر روی مسیر دوم حرکت نماید.

علاوه بر این در این گزارش قید شده است که اپل می خواهد به طراحی یک اتومبیل موفق شود که فاقد فرمان و یا حداقل پدال می باشد. در این اتومبیل خودران دیگر هیچ گونه نیازی به دخالت دست و کنترل انسانی نمی باشد. در این مورد گزارش اضافه می‌کند که اپل در نظر دارد یک طراحی مشابه با اتومبیل Lifestyle Vehicle از شرکت Canoo دست یابد که در آن مسافران در طرفین وسیله به صورت رودررو قرار می گیرند. اما هنوز اپل می خواهد که به‌ گونه‌ای فرمان را برای شرایط اضطراری در این اتومبیل لحاظ کند و با تعبیه یک وسیله مانند آیپد در قسمت مرکزی اتومبیل بخواهد به کاربران اجازه کنترل وسیله و ارتباط برقرار کردن با آن را بدهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.