اپل در حال ساخت شارژر هایی با اندازه کوچک تر و کارایی بیشتر

اپل در حال ساخت شارژر هایی با اندازه کوچک تر و کارایی بیشتر

بر اساس گزارشات حاصل از تامین کننده های قطعات و محصولات، اپل در حال ساخت آداپتور هایی با کارایی بیشتر و سبک‌تر و همینطور در اندازه های کوچک تر برای آیفون و سایر وسایل خود می باشد.

کارخانه Navitas Semiconductor بر اساس گزارشات انتظار می‌رود که دستورات لازم را برای پیدا کردن راه حل هایی برای استفاده از ماده گالیوم نیترات GaN در ساخت باتری ها در سال ۲۰۲۱ از طرف اپل دریافت کرده است. در این گزارش توسط دیجی تایمز منتشر شده است ذکر شده که در مقایسه آداپتور هایی که با سیلیکون ساخته شده اند شارژر های ساخته شده با گالیوم نیترات GaN کوچک تر، سبک تر و دارای کارآیی بهتر می باشند و همینطور گرمای کمتری را در حین شارژ ایجاد نمایند.

شرکت Navitas انتظار می رود که چیپ های ساخته شده با GaN را برای اپل تولید نماید. این شرکت قرار است در ۲۰۲۱ این شارژر های جدید را به همراه سایر لوازم جانبی شارژ کننده در اختیار اپل و سایر فروشنگان قرار دهد. این گزارش مشخص می سازد که اپل در پی استفاده از از برخی از انواع GaN برای ساخت شارژرهای usb-c خود می باشد.

در مقایسه با دیگر شارژرهای شناخته شده موجود در بازار مانند Anker و Belkin و همینطور شارژرهای کنونی اپل شارژرهای GaN انتظار می رود که از اندازه کوچکتری برخوردار باشند. مینگ چی کو  تحلیل گیر صاحب نام پیش بینی می کند  اپل دو تا سه شارژر جدید را که با تکنولوژی GaN ساخته شده اند در سال ۲۰۲۱ به بازار معرفی خواهد کرد.

مشخص نیست که در چه موقع شارژرهای GaN اپل از لحاظ تجاری برای مردم قابل استفاده و برای فروش آماده می باشند. ذکر این نکته لازم است که منبع خبری دیجی تایمز  تا بحال سابقه خوبی برای دادن اطلاعات در مورد چرخه های تولید کننده اپل داشته اما وقتی صحبت از طرح‌ها و شایعات اپل به میان می‌آید چندان پیش‌بینی‌های درستی را در گذشته  انجام نداده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *