اپل در حال ساخت سیستمی است که از برخورد کاربران VR با اشیای واقعی اطراف جلوگیری می کند

اپل در حال ساخت سیستمی است که از برخورد کاربران VR با اشیای واقعی اطراف جلوگیری می کند

بر اساس شایعات موجود اپل در حال ساخت سیستمی برای هشدار دادن کاربران VR است تا هنگام غوطه ور شدن در دنیای واقعیت مجازی از برخورد آنها با اشیای اطراف جلوگیری کند. منابع نشان می دهند که اپل چند سالی است در حال کار بر روی سیستم های VR  و AR می باشد.

یکی از این برنامه ها پروژه ها واقعیت ترکیبی در هدست های اپل گلس می باشد. اگر چه سیستم هایی که با سیستم AR کار می کنند جلوی دید کاربر را نمی گیرند و بیشتر نگرانی مربوط به هدست های VR است که باعث می شوند کاربر از دنیای اطراف غافل بماند.

در سند ابداعی که روز پنجشنبه توسط اپل به ثبت رسید از سیستمی صحبت می کند که مرزهای اشیای خارجی را تشخیص داده و به کاربر در هنگام نزدیک شدن به آنها جلوگیری به عمل می آورد. همان طور که اپل اظهار می دارد وسیله های VR کاربر می توانند کاربر را کاملا در دنیای ساختگی غرق نموده و مانع دید و آگاهی آنها از دنیای اطراف و اشیای احتمالی می شود.

برای جلوگیری از برخورد احتمالی کاربر با اشیای اطراف باید به نحوی به  کاربر در هنگام نزدیک شدن به آنها در فاصله  معینی هشدار داده شود. بدین صورت که حد آستانه برای نزدیکی کاربر به اشیای اطراف در نظر گرفته شده و هر موقع از این حد بیشتر نزدیک شد از طریق نماد گرافیکی در صفحه دید هدست کاربر را از خطرات احتمالی مطلع می‌کند.

اگر کاربر این سیگنال تصویری را نادیده بگیرد و به اشیا نزدیک تر شود دستگاه VR به طور خودکار تصویر یا ویدئویی واقعی از دنیای اطراف را نشان کاربر می دهد و بدین صورت از برخورد احتمالی جلوگیری به عمل می آید. اگرچه اپل بیشتر در حال کار بروی سیستم واقعیت ترکیبی و یا AR بوده است اما شایعاتی نیز حاکی از کار بر روی سیستم های واقعیت مجازی توسط این شرکت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.