اپل در حال ساخت دو مدل مک پرو رومیزی جدید می باشد

اپل در حال ساخت دو مدل مک پرو رومیزی جدید می باشد

 اپل در حال توسعه و ساخت دو مدل مک پرو می باشد که برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۹ به بازار معرفی شد این مطلبی است که توسط منبع خبری بلومبرگ گزارش شده است. این گزارش می گوید یکی از این مدل های جدید کاملاً بر اساس مک پرو کنونی ساخته خواهد شد و از همان طراحی و شکل خارجی برخوردار خواهد بود. همین طور این مدل مجهز به پردازشگر های اینتل خواهد بود و یکی از تنها ماشین هایی در بین مدل های  مک می باشد که می‌تواند هم چنان از تکنولوژی اینتل استفاده بکند. شایعات پیشنهاد می‌کنند که سایر ماشینهای اپل به مرور زمان بر پایه چیپ های اپل سیلیکون ساخته خواهند شد

مدل دوم مک پرو جدیدی که اپل در روی آن کار می‌کند از چیپ های اپل سیلیکون استفاده خواهد نمود و به اندازه نصف  مک‌پرو کنونی خواهد بود و از این لحاظ می‌توانیم آن را با بین مک پرو کنونی و مک مینی تصور کنیم. بر اساس گزارشات در این مدل  بدنه خارجی از جنس آلومینیوم ساخته خواهد شد و بر اساس گزارش بلومبرگ  طراحی این مدل الهام گرفته شده از مدل های قدیمی پاور مک جی ۴ کیوب Power Mac G4 Cube خواهد بود.

اپل در حال ساخت دو مدل مک پرو رومیزی جدید می باشد

شایعات می گویند اپل در حال آزمایش بر روی ساخت چیپ های اپل سیلیکون ۳۲ هسته ای بسیار پر قدرت می‌باشد که قرار است در کامپیوترهای دسکتاپ خود آن ها را به کار برد و همینطور پردازشگر های گرافیکی ۱۶ تا ۳۲ هسته‌ای نیز در حال ساخت می باشد که قرار است برای ماشین های فوق پیشرفته اپل به کار رود. البته برای کامپیوتر های فوق پیشرفته، اپل در حال توسعه ی پردازش گر های گرافیکی ۶۴ و ۱۲۸ هسته ای می باشد که می تواند عملکردی چندین برابر قوی تر از گرافیک های کنونی اپل  که توسط شرکت AMD ساخته شده است را ارایه کند.

هنوز اطلاعات بیشتری در ارتباط با اینکه این دو مدل مک چه زمانی به بازار معرفی خواهد شد در دسترس نیست. اپل در حال حرکت خود به سمت استفاده هر چه بیشتر از چیپ ‌های اپل سیلیکون می باشد و این روندی است که بر اساس گفته اپل تا دو سال می تواند به طول انجامد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *