اپل در حال ساخت آیمک های جدید با طراحی متفاوت، قاب های نازک تر و چیپ های اپل سیلیکون می باشد

اپل در حال ساخت آیمک های جدید با طراحی  متفاوت، قاب های نازک تر و چیپ های اپل سیلیکون می باشد

در کنار مدل‌های جدید مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی با طراحی جدید، اپل طرح‌های گسترده‌ای برای سایر مدل های کامپیوترهای مک خود نیز دارد. حدود یک سالی است که شایعات زیادی در ارتباط با آی مک های با طراحی جدید شنیده می شود. امروز خبرنگار منبع خبری بلومبرگ مارک گورمن گزارشی را به اشتراک گذاشت که جزئیات بیشتری را در مورد انتظارات موجود از آیمک های جدید را آشکار می سازد.

بر اساس این گزارش مدل های جدید آیمک قاب های نازک تری را در کنار صفحه نمایش خواهند داشت و همین طور قسمت چانه پایینی صفحه نمایش نیز مشابه با مونیتور the Pro Display XDR monitor که اپل در سال ۲۰۱۹ آن را وارد بازار نمود برداشته شده است..

 در آیمک های جدید  به جای طراحی منحنی در قسمت پشتی دارای طراحی صاف و مسطح می باشند و این همان طراحی است که از مدل های آینده مک بوک پرو که قرار است به زودی رونمایی شوند انتظار می رود. همینطور بر اساس شایعات قبلی پیش بینی می شود آیپد پرو نسل بعد هم از این طراحی مسطح برخوردار باشد. بر این اساس دو مدل آیمک ارائه خواهد شد که جایگزین مدل‌های ۲۱.۵ و ۲۷ اینچی می شود و بر اساس گزارشات و شایعات قبلی یکی از این مدل ها در اندازه ۲۳ تا ۲۴ اینچ به بازار خواهد آمد

درست مانند مدل های مک بوک پرو جدید، آی مک های نسل بعد نیز از چیپ های اپل سیلیکون برخوردار خواهند بود و این خود نشان‌دهنده یک گام نزدیکتر برای هدف نهایی اپل برای حرکت کامل به سمت استفاده از چیپ های ساخت اپل می باشد. اپل قصد دارد که آیمک های جدید خود را به چیپ های اپل سیلیکون نسل‌های جدید مجهز کند که دارای عملکرد بالاتر و قدرت گرافیکی GPU بیشتر می‌باشند.

اپل در حال آزمایش های چیپ های اپل سیلیکون  ۱۶ هسته ای فوق العاده قدرتمند با مصرف بالا و همینطور چهار هسته ای با مصرف پایین تر می باشد. اما مدل های رومیزی پیشرفته تر می توانند از چیپ های مجهز به ۳۲ هسته با قدرت بسیار بالا و پر مصرف بهره مند شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *