اپل در حال ساخت آیفون های تاشو می باشد که در ۲۰۲۲ به بازار می آیند

اپل در حال ساخت آیفون های تاشو می باشد که در ۲۰۲۲ به بازار می آیند

گزارشات حاصل از چرخه تولید محصولات اپل نشان می دهد که  یکی از اصلی‌ترین سازندگان و مونتاژ کنندگان محصولات اپل یعنی فاکسکان در حال حاضر برای اپل مراحل تست آیفون های تاشو را انجام می‌دهد که قرار است مطابق با برنامه ریزی ها تا سپتامبر ۲۰۲۲ آماده عرضه به بازار شود.

در تایید این گزارش، چندی پیش گزارش هایی منتشر شد که نشان می‌داد اپل در حال سفارش صفحات نمایش آیفون های تاشو از سامسونگ می باشد و حال گزارش جدید می‌گوید که فاکسکان در حال تست این وسایل آیفون های تاشو می باشد. مطابق با این گزارش، مراحل تست و آزمایشات بیشتر متمرکز بر استفاده از صفحات نمایش اولد OLED یا میکرو ال ای دی می باشد. زیرا برای ساخت گوشی های تاشو انتخاب تکنولوژی مناسب برای ساخت صفحه های نمایش از جمله اصلی ترین مرحله تولید می باشد.

بر اساس نوشته های منتشر شده از خبرگزاری چینی به نام یونایتد دیلی نیوز اپل از فاکس خواسته است که صفحات نمایش را به همراه عنصر لولایی آن در برابر تا شدن مورد آزمایش قرار دهد. عنصر لولایی وظیفه اصلی عمل تا شدن گوشی همراه را به عهده دارد که بر اساس گزارشات با همکاری چند کارخانه ساخته خواهد شد اما مونتاژ نهایی آن در نهایت در فاکسکان صورت خواهد گرفت.

گزارش های قبلی فقط ادعا می نمودند که آیفون های تاشو تا چند سال دیگر رونمایی خواهد شد اما بر اساس اطلاعات حاصل از منابع خبری چینی اپل احتمالاً تا سپتامبر ۲۰۲۲ اولین آیفون تاشو خود را رونمایی خواهد کرد. این گزارش ها مشخص می سازد که انجام آزمایشات کنترل کیفیت بر روی لپ تاپ ها احتیاج به باز و بسته کردن آنها بین ۲۰ تا ۳۰ هزار بار دارد. اما برای آزمایش کنترل کیفیت آیفون های تاشو فاکسکان قرار است آنها را بیش از ۱۰۰ هزار بار باز و بسته نماید.

این گزارش جدید اطلاعات و جزئیات زیادی در مورد طراحی و شکل ظاهری آیفون های تاشو ساخت اپل نمی دهد. در این مورد منابع پیش بینی می کنند که ممکن است طراحی با گذشت زمان دچار تغییراتی شود. اما ادعاهای جدید توسط نشت دهنده معروف جان پروسر می گوید که آیفون های تاشو با طراحی مشابه با مایکروسافت سرفیس دوو  به صورت دو صفحه ای ساخته خواهند شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.