اپل در حال حاضر اپلیکیشن های آیپد پرو m1 را به ۵ گیگابایت رم محدود کرده است

اپل در حال حاضر اپلیکیشن های آیپد پرو m1 را به ۵ گیگابایت رم محدود کرده است

فرقی نمی‌کند که آیپد پرو m1 جدید از چه مقدار رم برخوردار باشد، زیرا که بر اساس گزارش جدیدی مشخص شده است که یک اپلیکیشن منفرد نمی تواند بیش از ۵ گیگابایت رم را اشغال کند و این به دلیل محدودیت‌هایی است که اپل برای هر یک از اپلیکیشن ها قرارداده است.

اگرچه آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی m1 جدید می تواند ماکسیموم دارای ۱۶ گیگابایت باشد اما اپل اجازه نمی دهد که هری اپلیکیشنی به صورت منفرد بتوانند از این مقدار رم استفاده کند. در سیستم عامل iPadOS بر اساس آنچه که اپل مشخص کرده است هر اپلیکیشن فقط می تواند تا حد ۵ گیگابایت حافظه را اشغال کند.

این واقعیت در ابتدا توسط توسعه دهندگان اپ  Procreate در روی توییتر آشکار گردید. این محدودیت می تواند برخی از عملکردها را محدود کند. این شرکت که دارای اپلیکیشن ویرایش تصویری به نام Procreate می باشد اعلام کرد که اپ مورد نظر می تواند بر روی آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی جدید ۴ برابر سریع تر از  نسل قبلی اجرا شود.

اما نکته اصلی اینجاست که در داخل اپلیکیشن تنها قابلیت ایجاد چهار لایه گرافیکی در یک کانوس وجود دارد و این به دلیل محدودیت رم می باشد. زیرا که اضافه نمودن لایه های گرافیکی در زمان ویرایش رم زیادی را اشغال می کند و بر اساس گزارشات نسخه جدید اپ  نسل قبلی می‌تواند تا ۱۱۵ لایه را حمایت کند.

بنابراین محدودیت اعمال شده برای اپلیکیشن ها در سیستم عامل iPadOS عملکرد اجرای اپلیکیشن را محدود نمی کند، بلکه قابلیت آنها را در انجام کارهایی که در درون اپلیکیشن قرار است انجام شود محدود خواهد کرد.

اپل هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده است این شرکت به طور مکرر ادعا نموده است که آیپد پرو های جدید تا چه حد در هنگام اجرای اپلیکیشن های مختلف سریع عمل می کند. بنابراین اگر اپل اجازه مصرف رم در حد کامل را به یک اپلیکیشن بدهد دیگر امکان آن برای اپلیکیشن های دیگر نخواهد بود. آیپد پرو جدید ۱۲.۹ اینچی دارای نسخه های ۱ ترابایتی و ۲ ترابایتی و ۱۶ گیگابایت رم برای هر دو گزینه می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *