اپل در حال توسعه و ساخت مک استودیو می باشد.

اپل در حال توسعه و ساخت مک استودیو می باشد.

بر اساس گزارش جدید از منابع خبری ۹to5Mac اپل در حال ساخت محصول جدید خود به نام مک استودیو می باشد که به نظر می رسد وسیله ای است که از لحاظ اندازه میان مک پرو و مک مینی قرار می گیرد. در گزارش های قبلی از این وسیله که به عنوان مک مینی یاد شده است دارای سخت افزارهای بسیار قدرتمند پیشرفته بوده و دو مدل از آن ها بر اساس گزارشات در حال ساخت می باشد.

یکی از این ماشین ها از چیپ های M1 Max که در مک بوک پرو های ۲۰۲۱ به کار رفته است بهره مند خواهد شد، در حالیکه دیگری از چیپ های اپل سیلیکون با قدرت بیشتر از  M1 Max برخوردار خواهد بود. تحلیل گر بلومبرگ مارک گورمن قبل از این نیز پیش بینی کرده بود که یک نسخه جدیدی از مک پرو که دارای شاسی ها و بدنه کوچکتر از مک پرو نیز در کنار مک پرو با سایز بزرگتر برای فروش ارائه خواهد شد. به نظر می‌رسد که مک استودیو همان مک پرو با سایز کوچک تر باشد.

گورمن قبل از این نیز گفته بود که مک پروی کوچک تر دارای پردازشگر های با ۴۰ هسته عملکردی و  ۱۲۸ هسته گرافیکی می باشد. مکس استودیو تحت این عنوان رمزی J375 نامگذاری شده است. البته منبع خبری ۹TO5MAC یادآور می شود که نام این وسیله ممکن است بعداً تغییر کند، ولی برای مصارف حرفه ای به کار خواهد رفت و می‌تواند بهمراه نمایشگر جدیدی که به نام اپل استودیو دیسپلی با رزولوشن ۷K به فروش برود. هنوز مشخص نیست که مک استودیو چه زمانی برای فروش رونمایی خواهد شد. به نظر می‌رسد در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل نامی از آن آورده شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.