اپل در حال توسعه سیستمی است که به کاربران کمک می کند بیماری های مزمن را ردیابی و سامان دهی کنند

اپل در حال توسعه سیستمی است که به کاربران کمک می کند بیماری های مزمن را ردیابی و سامان دهی کنند

اپل در حال کار کردن روی سیستم حس گر سلامتی است که می تواند به کاربران کمک کند بیماری های مزمن را مونیتور، آنالیز و سامان دهی کنند.  در حاضر تمرکز کمپانی افزایش حسگر های سلامتی بیشتر روی اپل واچ می باشد و در همین ارتباط اپل در روز پنجشنبه سند ابداعی مربوط به فن آوری جدیدی را به ثبت رساند که با اپل واچ کار می کند. این سند تحت نام سیستم مونیتورینگ برای کنترل بیماری ها در شرایط مختلف می باشد.

لازم به ذکر است مونیتورینگ بیماری های مزمن در حال حاضر بسیار پرهزینه  و به عوامل متعددی مربوط می باشد. اپل بطور مثال از آسم به عنوان یکی از بیماری های مزمن نام می برد و اضافه می کند که این سیستم ردیابی می تواند برای بیماری های مزمن دیگر نظیر فشار خون، دیابت، و بیماری های ذهنی و روانی بکار رود.

همان طور که در این سند اشاره شده است اولین مرحله جمع آوری اطلاعات پزشکی بیمار می باشد. اطلاعاتی نظیر کیفیت خواب، میزان اکسیژن خون که می تواند با اطلاعات جغرافیایی و محل زندگی بیمار نیز ترکیب شود. و در نهایت همه اطلاعات آنالیز شده  و بصورت یک مدل برای ردیابی و سامان دهی بیماری مورد استفاده قرار می گیرد.

بعد از این که مدل ایجاد سد سیستم از وسیله های مختلف کمک می گیرد تا هر گونه تغییری را در وضعیت بیمار مورد بررسی قرار دهد. این گونه سنسور ها می تواند به کاربر متصل شده یا  در مجاورت او قرار گیرند. به طور مثال برای آسم یک یا چند حس گر می تواند زیر بالش بیمار قرار داده شود تا ضربان قلب و داده های تنفسی بیمار را در حالت خواب جمع آوری کنند. و در این جا نکته کلیدی بررسی هر روزی بیمار و شناسایی تغییرات در هر یک از این داده هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *