اپل در حال توسعه تکنولوژی AR و VR می باشد که بتواند با استفاده از آن میزان تازگی را در غذاها تشخیص دهد

اپل در حال توسعه تکنولوژی AR و VR می باشد که بتواند با استفاده از آن میزان تازگی را در غذاها تشخیص دهد

اپل در حال  پژوهش و توسعه تکنولوژی می باشد که بتواند آن را در وسیله هایی که بر روی سر نصب می‌شوند مانند اپل گلس به کار ببرد به صورتی که با استفاده از سنسورهایی بتواند میزان تازگی و یا حتی محتوای کالری و میزان کالری غذاها را تشخیص دهید.

بر اساس پتنتی  که توسط اپل در روز پنجشنبه در اداره ثبت اختراعات آمریکا نصب منتشر شد، ۳ ایده برای این تکنولوژی مطرح شده است که قرار است بر روی وسیله های مجهز به تکنولوژی های AR و VR اپل به کار رود.

اولین پتنت که تحت عنوان حس گرهای نوری مادون قرمز برای وسایل الکترونیک نامگذاری شده است که می تواند برای ارزیابی کیفیت غذایی مواد بکاررود. این سیستمی است که می تواند با استفاده از حسگرهای مادون قرمز و جمع آوری اشعه های و پرتوهای بازگشتی از یک شی بتواند کیفیت آن را مورد بررسی قرار دهد.

در این مورد پرتوهای مادون قرمز حاصل از دوربین های معمولی و حتی داده‌های حاصل از حسگرهای دیگر می‌تواند هرکدام به تنهایی و یا در ترکیب با یکدیگر برای تشخیص خصوصیات شی مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد. به نحوی که با استفاده از نوتیفیکیشن هایی که در این مورد به کاربر ارائه خواهد شد تا کاربر از کیفیت غذای مورد نظر مطلع می شود.

این همان تکنولوژی است که مشابه آن در قابلیت فیس آیدی به کار رفته است و بر اساس شواهد به نظر می‌رسد که این تکنولوژی بتوانند به طور اخص در وسیله های مجهز به AR اپل مورد استفاده قرار گیرد.

اپل می‌گوید که این سیستم می‌تواند حتی برای تشخیص و ارزیابی تصاویر به کار رود به عنوان مثال هر گونه تصویری از غذا در این مورد می تواند  مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. مطابق آنچه که در پتنت آمده است یک کاربر ممکن است بخواهد که غذاهای انتخابی خود را با استفاده از حس‌گر نوری مورد ارزیابی قرار دهد و آنها را از لحاظ میزان رسیدگی و میزان کالری تجزیه و تحلیل کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.