اپل در حال توسعه تکنولوژی جدید برای اندازه گیری مستمر فشار خون در اپل واچ

اپل در حال توسعه تکنولوژی جدید برای اندازه گیری مستمر فشار خون در اپل واچ

اپل واچ در حال حاضر می تواند ضربان قلب را به صورت دوره‌ای یا بر اساس تقاضای کاربر اندازه‌گیری کند، اما اپل بر روی تکنولوژی کار می کند که اپل واچ از طریق آن بتواند در آینده به اندازه گیری بی توقف و مستمر میزان ضربان قلب بپردازد.

شاید اولین و اصلی ترین قابلیت پزشکی اپل واچ توانایی آن برای اندازه گیری ضربان قلب می باشد و هنوز با گذشت ۵ سال  یکی از قابلیت های مهم اپل واچ محسوب می شود. در حال حاضر اپل قصد دارد قابلیت های پزشکی اپل واچ را با انجام پژوهش های بیشتر با اندازه گیری  میزان فشارخون توسعه دهد.

اخیراً اپل دو سند ابداعی را به ثبت رساند که مطابق با آن اپل واچ به قابلیت اندازه گیری مستمر و دائمی میزان فشار خون مجهز خواهد شد. این تکنولوژیکی که PTT نام دارد از طریق پالس های مستمر الکتریکی به اندازه گیری بدون توقف میزان فشارخون می پردازد بدون این که هیچ گونه نیازی به تقاضای کاربر داشته باشد.

لازم به ذکر است که دستگاه‌های اندازه‌گیری خانگی و حرفه ای کنونی هنوز قادر به اندازه گیری میزان فشار خون به صورت دائم و پشت سر هم نمی باشند. علاوه بر این تمامی این دستگاه ها میزان فشارخون را از طریق مچ دست مانیتور می کند که چنین عملی در موقع خواب می تواند باعث مزاحمت الگوی خواب شخص شود. بنابراین اندازه گیری مداوم فشار خون با دستگاه های کنونی اغلب باعث اختلال در الگوی خواب بیمار می شود.

اگر اپل بتواند از طریق تکنولوژی در حال توسعه خود نسخه ای از اپل واچ را بسازد که قادر به اندازه گیری فشار خون به طور مداوم و بدون ایجاد مزاحمت باشد به موفقیت بزرگی دست خواهد یافت.

بر اساس سند های ابداعی منتشر شده اپل به احتمال زیاد برای این عمل احتیاج به ساخت یک وسیله جانبی علاوه بر اپل واچ دارد که روی مچ نیز بسته خواهد شد. در نهایت اپل واچ از طریق اپلیکیشن های ویژه ای قادر به اندازه گیری میزان فشار خون با اندازه گیری مدت زمانی که یک پالس طول می کشد تا به قلب بیمار برسد خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *