اپل در حال توسعه تکنولوژی برای نامحسوس کردن حسگرهای ردیابی خواب می‌باشد

اپل در حال توسعه تکنولوژی برای نامحسوس کردن حسگرهای ردیابی خواب می‌باشد

ساخت و توسعه سیستم‌های موجودی که بتواند خواب را از طریق حس‌گرهایی در زیر تشک کاربر ارزیابی کند یکی از ایده هایی است که اپل در حال توسعه و کار کردن بر روی آن می باشد.

اپل در پی آن است که بتواند هر چه بیشتر اطلاعات لازم و ایده های مختلف را جمع آوری نموده تا بتواند مانیتور کردن روند خواب را توسط حسگرها تا حد ممکن برای کاربر نامحسوس کند.

علی رغم این که این تکنولوژی توسط شرکت بندیت ساخته شده است و این شرکت هم با اپل بر سر حقوق این تکنولوژی هنوز بر سر دعوی می باشند،  ولی اپل هنوز مصرانه بر روی این روش تکنولوژی های مربوط به ردیابی خصوصیات خواب به عنوان بخشی از قابلیت‌های تشخیص سلامتی استفاده می کند.

بنا بر دو سند ثبتی اختراعی به طور اخص برروی وسیله هایی تکیه دارد که می‌تواند  زیر  تشک کاربر به طوری که مزاحم خواب کاربر نشود قرار داده می‌شود تا بتواند وضعیت خواب کاربر را مورد ارزیابی قرار دهد.

بنا بر آنچه که در این اسناد آمده است وسیله های مورد استفاده برای ردیابی داده‌های حاصل از خواب کاربر می تواند در نزدیکی کاربر در حالی که او در در حالت استراحت و خواب می باشد مورد بررسی و جمع آوری قرار گیرد.  این خیلی مهم است که بتوان چنین وسیله هایی را تا حد ممکن کوچک، نازک و همینطور انعطاف پذیر ساخت که بتوانند بنا به دلخواه  کاربر در موقعیت نزدیک خود جاسازی شود.

وسیله هایی که در این سند ذکر شده است می تواند بسیار شبیه به دستگاه مانیتور خواب بندیت باشد که اپل در حال حاضر آن را در فروشگاه های خود می‌فروشد. بنا به آنچه که در فروشگاه های اپل وجود دارد این وسیله تحت این عنوان حسگر خواب معرفی شده و در حقیقت  طوری ساخته شده است که بتواند در زیر تشک کاربر و بخصوص در جایی که سینه او قفسه سینه و قرار دارد قرار گیرد.

اپل می‌گوید که مدل موجود در حال حاضر کاملاً سبک و بی نهایت نازک، تخت و همین طور بسیار نرم و راحت است، اما هنوز به طور کامل کم حجم و جمع جور  مطابق با استاندارد های اپل نیست.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *