اپل در حال توسعه تاچ آیدی های زیر صفحه نمایش برای آیفون های نسل بعدی

اپل در حال توسعه تاچ آیدی های زیر صفحه نمایش برای آیفون های نسل بعدی

گزارشات جدید نشان می‌دهد که اپل در حال تحقیق و بررسی بر روی ساخت نوعی از تاچ‌ایدی می باشد که بتواند آن را در آیفون های نسل بعدی استفاده کند، اما به نظر نمی رسد که این تکنولوژی برای آیفون ۱۳ آماده بهره برداری باشد.

استفاده مجدد از تاچ آیدی در آیفون برای مدتی است که بحث آن وجود دارد، اما از آنجایی که حسگر مربوط به این تکنولوژی در محصولاتی مانند آیپد ایر استفاده شده است، سیستم تشخیص هویت بیومتری جایگزین آن در آیفون ها در این مدت شده است. بر اساس خبرنامه جدید بلومبرگ این تکنولوژی قرار نیست که در آیفون ۱۳ در سال ۲۰۲۱ به کار رود. بر اساس گزارش مارک گورمن از بلومبرگ اپل در حال ساخت تاچ آیدی های زیر صفحه نمایش برای آیفون های نسل بعدی می باشد که احتمالاً در سال ۲۰۲۲ به مرحله بهره برداری می رسد.

اما برای اولین بار شایعه استفاده از تاچ آیدی در آیفون های جدید در ماه ژانویه منتشر شد و در ماه مارس نیز مینگ چی کو گفت اپل تاچ آیدی را برای آیفون هایی که در امسال رونمایی می شود لحاظ نخواهد کرد. او خاطر نشان نمود که بر اساس زمان‌بندی که از چرخه تامین کنندگان به دست آمده برای این سازگاری هنوز شرایط لازم وجود ندارد.

تاچ‌ایدی تنها تکنولوژی نیست که می تواند بر روی صفحه نمایش لحاظ شود، چرا که گورمن اعتقاد دارد که اپل ممکن حس گرهای فیس آیدی را نیز به گونه‌ای در زیر صفحه ‌نمایش تعبیه نماید. بر اساس گزرش‌ های موجود دو فرضیه برای اعمال این حسگرها وجود دارد. از فرضیه اول می‌گوید که مدل های پیشرفته آیفون از ویژگی فیس آیدی زیر صفحه نمایش برخوردار خواهند شد و در مدل استاندارد بخش ناچ همچنان وجود خواهد داشت.  دومین نظریه اعتقاد دارد که قسمت ناچ در آیفون های آینده به طور کامل برداشته خواهد شد و حسگرهای فیس آیدی و تاچ آیدی هر دو به صورت زیر صفحه نمایش به کار خواهد رفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.