اپل در حال توسعه تاچ آی دی زیر صفحه نمایش برای آیفون بعدی می باشد

اپل در حال توسعه تاچ آی دی زیر صفحه نمایش برای آیفون بعدی می باشد

آیفون بعدی احتمالاً  دارای هر دو ویژگی فیس آی دی و نوعی از تاچ‌ ای دی که دارای حس گر های اثر انگشت نوری می باشد که در زیر صفحه نمایش تعبیه شده است. در ادامه بسیاری از گزارش های قبلی که می‌گفت اپل در حال تحقیق بر روی ساخت تاچ آی دی نوری زیر صفحه نمایش است گزارش جدیدی ادعا می‌کند که این ویژگی در حال آزمایش است و اگر درست از آب در بیاید و نتایج خوب باشد پیش‌بینی می‌شود که این تکنولوژی حتی بتواند در آیفون ۱۳ نیز به کار رود.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال چند تن از کارمندان اپل که نامشان برده نشده است تایید نمودند که این تاچ‌ایدی نوری جدید می تواند در کنار فیس آی دی هم چنان به عنوان یک ویژگی جدید به کار رود و یکی از این کارمندان سابق اپل که بر روی تاچ آی دی کار می کرد می گوید که نوع نوری این قابلیت تاچ آی دی می‌تواند بیشتر مورد نسبت به نوع تاچ‌ ایدی که به صورت اولتراسونیک کار خود را انجام می دهد امنیت بالاتری داشته باشد.

به هر حال این منبع می گوید که اپل این حس گر اثر انگشت نوری جدید را به کار نخواهد برد مگر آنکه ثابت شود می‌تواند به مانند تاچ‌ایدی کنونی از همان درجه امنیت برخوردار باشد. تاچ آی دی در حال حاضر در آیفون های مدل آیفون اس ای آیپد و مک بوک ها مورد استفاده قرار می گیرد و هر یک از سیستم ها می‌توانند از این قابلیت امنیتی جدید استفاده نمایند.

در آخرین گزارش ها مشخص شد که اپل در آیپد ۴ ویژگی حس گر تاچ آیدی را به دکمه خواب و بیداری sleep/wake اضافه نموده است. در هر حال پیش‌بینی می‌شود که اگر این ویژگی جدید تاچ‌ ای دی بتوانند به زودی مراحل تست و کنترل کیفیت خود را به پایان برساند می‌توان انتظار داشت که در آیفون نسل بعدی بتوانیم شاهد به کار رفتن این ویژگی جدید باشیم.

 منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *