اپل در حال تحقیق و بررسی بهبود رسانی هایی در زمینه ی تقویت اسپیکر های آیفون های آینده است

اپل در حال تحقیق و بررسی بهبود رسانی هایی در زمینه ی تقویت اسپیکر های آیفون های آینده است

اسپیکری که در هنگام تماس تلفنی از آن صدای شخص مقابل را می شنوید می‌تواند با استفاده از بهبود رسانی های جدیدی که اپل در آیفون های آینده قصد انجام آن را دارد دارای کیفیت و قدرت صدای بیشتری شده و از وضوح آکوستیک ویژه ای برخوردار شود.

در پتنت جدیدی از اپل اشاره می شود که اسپیکری که در قسمت گوشی آیفون استفاده می شود معمولاً دارای اندازه کوچکی است زیرا که در زیر صفحه نمایش جای کمی وجود دارد که بتوان آن را جا داد. اپل در حال آزمایش تحقیق بر روی این راهکار است که چطور می تواند علیرغم کوچک بودن اندازه این اسپیکرهای گوشی کیفیت و بلندی صدا را در آنها افزایش بدهد.

اپل در این مورد قصد دارد از یک نوع تکنولوژی به نام آکوستیک فعال یا اکتیو استفاده کند. در این مورد گفته می‌شود اسپیکر های صوتی دارای یک محفظه ویژه در بخش پشت درایور اسپیکر می باشند که باعث تبدیل صدای الکتریکی به صدای فیزیکی قابل شنیدن برای کاربر شده و در نهایت آن صدا با گذشتن از طریق محفظه های دارای گاز تقویت شده و نهایتاً به گوش کاربر می رسد.

اپل در پتنت خود به یک راه حل جدید اشاره می کند که در آن با استفاده از یک محفظه پوششی اکوستیک فعال که دارای منافذ ویژه‌ای است می توان در تولید صدای آکوستیک آن را بکار برد.

بنابراین با به کارگیری این پوشش آکوستیکی صدای تولید شده توسط اسپیکر تا حد چند برابر تقویت شده و با کیفیت بالاتر و با وضوح بیشتری به گوش کاربر خواهد رسید. اما در حال حاضر باید گفت که اندازه این محفظه پوششی و مواد ساخت آن از جمله چیزهایی است که اپل در حال آزمایش های مختلف در رابطه با آن می باشد و باید گفت که هنوز به راه حل نهایی در این مورد دسترسی پیدا نشده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.