اپل در حال تحقیق و بررسی بر روی چگونگی استفاده از داده های زیپ شده حسگر لیدار در تکنولوژی‌های AR و اپل کار

اپل در حال تحقیق و بررسی بر روی چگونگی استفاده از داده های زیپ شده حسگر لیدار در تکنولوژی‌های AR و اپل کار

پژوهش جدیدی نشان می دهد که اپل نه تنها برای اضافه کردن حسگر لیدار در اپل کار مشغول تحقیق و بررسی می باشد بلکه قصد دارد سرعت پردازش داده های حاصل از تصاویر را نیز با استفاده از روش‌های مختلف سرعت ببخشد.

برای استفاده از قابلیت های مختلف انجام شده توسط حسگر دیدار به اپلیکیشن‌های مختلفی نیاز می باشد. امادر حال حاضر هنوز هیچ گونه اپلیکیشن تخصصی برای لیدار در روی آیفون وجود ندارد و همینطور هیچگونه تنظیماتی برای این قابلیت در دسترس نیست. بنابراین به نظر می‌رسد که اپل بخواهد برای آینده و به مرور زمان قابلیت‌های این تکنولوژی را مرحله به مرحله افزایش دهد.

یکی از انتظاراتی که از تکنولوژی وابسته به حسگر لیدار می توان داشت توسط پتنت جدیدی که به تازگی به ثبت رسیده است آشکار می شود. این پتنت تحت عنوان پردازش داده های هندسی  نام دارد به چالش های مختلفی می‌پردازد که در ارتباط با کمپرس کردن و انتقال دیتا های حاصل از حسگر لیدار در سریع ترین و بهترین حالت ممکن می پردازد. در این پتنت از سه نوع راهکارصحبت می کند که هر کدام مرحله عمل پردازش داده ها را انجام می‌دهند.

اولین آن تجزیه و تحلیل داده های حاصل از تصویر که در نتیجه حسگر لیدار کپچر شده است را انجام می دهد و سپس به دنبال راهی می‌گردد که بتواند با دیتاهای موجود بدون از دست دادن اطلاعات مهم موجود  حجم آن ها را کاهش دهد. مانند  آنچه که در مورد فرمت تصویری JPEG اتفاق می‌افتد. در مرحله بعدی بخش های کد کننده یا انکودر می باشد که وظیفه کمپرس کردن اطلاعات با قابلیت های سه بعدی را کمپرس کردن هندسی یا جئومتری نامیده می‌شود به عهده دارد. در این نوع عمل کمپرس کردن کلیه اطلاعات مربوط به تصاویر سه بعدی به نحوی که اطلاعات و کیفیت آن کاهش نیابد کمپرس می شود. بخشی از این پتنت نیز به این  مسئله می پردازد که چطور این اطلاعات کسب شده می تواند محاسبه شود. بخشی دیگر توصیح می دهد که چطور یک سیستم می تواند اطلاعات کمپرس شده شده را ترجمه و به کار ببرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.