اپل در حال تحقیق بر شیوه هایی است که شیشه آیفون را نازک تر و مقاوم تر می کند

اپل در حال تحقیق بر شیوه هایی است که شیشه آیفون را نازک تر و مقاوم تر می کند

اپل ممکن است بتواند شیشه هایی را برای آیفون و آیپد بسازد که از لحاظ ضخامت نازک تر بوده و همینطور در عین حال مقاوم تر نیز باشد. بر اساس راه حل پیشنهادی با استفاده از یک حمایت ساختاری ویژه از جنس شیشه در اطراف لبه های صفحه نمایش می شود به چنین هدفی نایل شد.

گوشی های هوشمندی مانند آیفون و سایر وسیله های موبایلی برای محافظت از صفحه نمایش از پنل های شیشه ای استفاده می کنند. این لایه شیشه ای نازک صفحه نمایش را از خطرات احتمالی و همینطور خراش ها محافظت می کند و همینطور می تواند شکل خارجی وسیله را نیز مشخص نماید.

  با پیشرفت در ساخت و توسعه پنل های جلویی و امکان ساخت شیشه هایی با لبه های منحنی برای پنل جلویی روش های محافظتی خاصی امکان پذیر است. برای مثال درحالی که یک شیشه مسطح می‌تواند بسیار نازک و سبک ساخته شود که با اعمال تکنیک های اضافی که باعث ضخیم تر شدن آن نیز می شود به مقاومت شدن سطح نیز کمک کند. اما در مقابل پنل های شیشه ای محدب یا منحنی این مزیت را ندارند. این پنل ها به دلیل نوع و ماهیت طراحی شان در نقاط کلیدی مانند قسمت های کناری باید ضخیم‌تر ساخته شوند که از لحاظ تولید صنعتی آنچنان تولیدش ساده نخواهد بود.

اپل پتنتی را در روز سه‌شنبه اپل در اداره ثبت اختراعات به ثبت رساند که تحت  عنوان ” اعمال لبه های محافظتی در اطراف شیشه های وسایل الکترونیک قابل حمل” نامگذاری شده است. این پتنت می‌گوید که شما می توانید با اعمال برخی راهکارها علی رغم ضخامت کم  شیشه ضریب مقاومت پذیری آنرا اضافه نمود.

راه حل اپل در این مورد اعمال یک ساختار شیشه ای در اطراف لبه هایی است که شیشه پوشش دهنده یا گلس پوشش دهنده قرار می گیرد. این بخش شیشه ای به مانند یک بخش حد واسط مقاومت آن را حمایت کند. این ساختار شیشه ای در لبه بیرونی خود دارای بخش های اضافی می باشد که دور تا دور گلس شیشه‌ای را با یک ماده چسبنده می پوشاند.  این قسمت لبه دار اضافه شده می تواند شیشه را از فشارهای خارجی بیشتر محافظت کند. از این لحاظ بدون آنکه ضخامت شیشه اضافه شود مقاومت آن در برابر فشارهای خارجی و اعمال این لبه های بیرونی تقویت می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *