اپل در حال تحقیق بر روی طراحی تمام شیشه ای برای اپل واچ و آیفون

اپل در حال تحقیق بر روی طراحی تمام شیشه ای برای اپل واچ و آیفون

در پتنت جدیدی از اپل که به وسیله سایت Patently Apple دیده شده است تحت عنوان وسیله الکترونیک با بدنه شیشه‌ای نامگذاری شده است. این پتنت که توسط اپل در اداره ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است در مورد تحقیق بر روی ساخت وسیله های الکترونیک می باشد که دارای شش وجه شیشه ای می باشند. نهایت هدف نهایی آن است که یک وسیله تمام شیشه ای الکترونیک ساخته شود.

برای وسیله های مانند آیفون، اپل در نظر دارد که این وسیله را جوری بسازد تمام وجه های آن قابلیت ارتباط با کاربر را داشته باشد و کاربران بتوانند از طریق تاچ با این وسیله ارتباط برقرار کند. در این پتنت همینطور از این صحبت می‌شود که چگونه بدنه های شیشه ای تراش داده خواهند شد و قطعات چگونه بر روی همدیگر سوار می شوند و بخش هایی نظیر میکروفون و اسپیکر در اتصال با آنها قرار می گیرد.

اپل همچنین پیشنهاد می کند که برخی از این سطوح شیشه ای ممکن است از بافتها و تراش های مختلفی بهره مند شوند تا از لحاظ ظاهری  مناطقی که قرار است کاربر با آن ارتباط برقرار کند از بخشی که فقط برای محافظت وسیله مورد استفاده قرار می گیرد متمایز باشد. همینطور این در این پتنت اشاره‌ای شده است که چطور بخش نرم افزاری با یک طراحی شیشه‌ای ارتباط برقرار خواهد کرد و چگونه قرار است که اطلاعات اضافی از طریق بخش لبه های بیرونی این وسیله بخواهد برای کاربر نشان داده شود.

علاوه بر این پتنت دیگری وجود دارد که صحبت از ساخت بدنه شیشه‌ای برای وسیله مانند اپل واچ، مک پرو استوانه‌ای شکل و مک پرو تاور نیز مطرح می باشد که به گونه‌ای ساخته شوند که بدنه شیشه آن بتواند برای ارتباط برقرار کردن با دکمه های اضافی و همینطور نشان دادن برخی از اطلاعات ضروری در آنها مورد استفاده قرار گیرد.

اپل در حال تحقیق بر روی طراحی تمام شیشه ای برای اپل واچ و آیفون

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.