اپل در حال تحقیق بر روی سیستم های لنزهای پریسکوپ تا شو برای آیفون های آینده می‌باشد

اپل در حال تحقیق بر روی سیستم های لنزهای پریسکوپ تا شو برای آیفون های آینده می‌باشد

در سند ابداعی جدیدی که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد که اپل در حال پیشروی در تحقیق برای ساخت دوربین های تاشو برای آیفون های نسل بعد می باشد. بر اساس گزارشات جدید مشخص شد که اپل به دنبال پیدا کردن تامین کننده برای ساخت چنین لنزهای پریسکوپ می باشد و حالا این سند ابداعی جدید توضیح می دهد که جزئیات پشت این ایده چه می باشد.

همان طور که قبلاً در گزارشات ماه‌های پیش ذکر شده است سیستم لنزهای تاشونده می تواند از برآمدگی دوربین در قسمت پشت آیفون جلوگیری نماید به هر حال اپل در حال پژوهش برای پیاده کردن این ایده به بهترین حالت می باشد. این شرکت که چند سالی است روی آن در حال مطالعه بوده است  سند های ابداعی متعددی تحت عناوین مختلف را برای آن منتشر ساخته  است.

آخرین سند ابداعی منتشر شده تحت عنوان ” دوربینی که شامل دو عنصر تاشونده نوری ” می باشد که در این ایده سعی شده است میان ایجاد یک دوربین با قابلیت های بهبود رسانی شده و پیشرفته و همین طور اندازه و حجم اشغال شده توسط این سیستم تعادلی به وجود آید که بتوان آن را در آیفون و آیپد به کاربرد.

از آنجایی که دوربین های به کار رفته در گوشی های همراه و همین طور تبلت ها هر روز نیاز به بهبود رسانی و بالا بردن خصوصیات پیشرفته دارند، رسیدن به تکنولوژی که از طریق آن بتوان دوربین های کوچکی با قابلیت های بالا و همین طور بسیار سبک وزن ساخت که در عین حال بتوانند قابلیت گرفتن عکس های بسیار بالا را داشته باشند همیشه مد نظر بوده است.

در این سند ابداعی توضیح داده می‌شود که به علت محدودیت پیاده کردن تکنولوژی های مربوط به دوربین در اندازه های کوچک مانند گوشی های همراه نیاز به ایجاد ایده های جدید می باشد که بتوان با استفاده از آن دوربین ها و یک سری از لنز ها را ساخت که بتواند توانایی گرفتن عکس های با کیفیت بسیار بالا و مطابق با نیاز های امروز را داشته باشد. اپل می‌گوید که آنچه که مورد نیاز است استفاده از حس گر دوربین یا فتو سنسور در اندازه ی پیکسلی کوچک می باشد که درون یک سیستم جمع و جور از لنز ها جای گرفته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.