اپل در حال تحقیق برای ساخت فلش های خودکار برای دوربین آیفون های آینده

اپل در حال تحقیق برای ساخت فلش های خودکار برای دوربین آیفون های آینده

دوربین آیفون های آینده ممکن است مجهز به فلشی بشود که به طور خودکار می تواند بر اساس شرایط نوری اطراف نور مناسب را در محیط انتشار دهد و همین طور دارای قابلیتی است که می تواند بر اساس فاصله دوربین از شی نور فلش را نیز تنظیم کنید.

اگر فلش دوربین ها بهتر بودند اپل ممکن بود نیاز نداشته باشد که وقت زیادی را بر روی ایجاد سیستم نایت مود Night Mode بگذارد، اما واقعیت این است که یک فلش می تواند در یک عکس برخی از اشیا را روشن کند و بر روی آن ها نور بتاباند اما ممکن است نتواند تمام اشیا موجود در تصویر را به خوبی نور بدهد که در نتیجه باعث می‌شود یک تصویر به خوبی و به طور یکسان نور نبیند و ظاهر یکنواختی نداشته باشد. همین امر باعث می شود که تصویر فاقد عمق میدان مناسب باشد.

برخی وقت‌ها شما چاره ای ندارید جز آنکه از فلش استفاده کنید، اما در حال حاضر بر اساس گزارشات اپل پتنت جدیدی را انتشار داده است که ممکن است بتواند عملکرد فلشهای آینده را تا حد زیادی بهتر نماید. پتنت جدید اپل که تحت عنوان “ماژول منبع نوری با فوکوس قابل تنظیم” نام‌گذاری شده است در مورد فلاش های صحبت می کند که بر اساس شرایط نوری اطراف می‌توانند نورشان را تغییر دهند.

اگرچه این پتنت در ارتباط با حسگر لیدار به طور واضح اشاره‌ای نمی‌کند اما به قابلیت فوکوس خودکار در دوربین های آینده اشاره دارد. این پتنت پیشنهاد می کند که فلش ها در آینده بر اساس فاصله خود از اشیاء مختلف می توانند قابلیت سازگاری داشته و نور خود را تنظیم

این راهکار می تواند بر روی دوربین های موجود در طیف متنوعی از وسیله ها مانند وسیله های الکترونیک بزرگ تر نظیر لپ تاپ و همینطور وسیله های موبایلی به کار رود. البته این اولین باری نیست که اپل در ارتباط با فلش دوربین ها در گوشی های همراه ایده ای را منتشر می کند. در سال ۲۰۱۳ این شرکت از سیستمی صحبت می کرد که بتوان با کمک چندین آیفون و آیپد به عنوان منبعی نور دهی به یک صحنه در شرایط فتوگرافی یکسان مورد استفاده قرار داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *