اپل در حال بستن قرارداد با شرکت کیا برای تولید یک اتومبیل تمام خودکار است

اپل در حال بستن قرارداد با شرکت کیا برای تولید یک اتومبیل تمام خودکار است

گزارش جدیدی در روز چهارشنبه ادعا نمود که اولین اتومبیل نقلیه اپل وسیله نقلیه ای کاملاً خودکار و خودران بوده که بدون راننده عمل خواهد کرد. در این گزارش آمده است که این وسیله نقلیه برای فروش به مشتریان عادی ساخته نخواهد شد. منبع خبری سی ان بی سی می گوید اولین مدل اپل کار برای مشاغل پیک تحویل غذا و همین‌طور کمپانی هایی که از تاکسی های ربات استفاده می کنند می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در این منبع خبری آمده است که اولین سری اپل کارها برای داشتن راننده طراحی نشده‌اند و آنها کاملاً خودکار عمل می کنند. این وسیله های الکتریک با تمرکز بر طی مسافت بیشتر بدون کمک راننده ساخته خواهد شد. این گزارش تا حد زیادی با آنچه که در مورد اپل کار در گزارش های دیگر آمده است تناقض هایی دارد، زیرا که تحلیل گران صنعتی و کارشناسان ‌پیش‌بینی می‌نمایند که اپل کار بمانند ماشین های برقی محبوب تسلا برای فروش به مشتریان عادی و با هدف داشتن راننده ساخته خواهد شد.

اگر ادعای منبع خبری سی ان بی سی درست باشد اپل ممکن است بخواهد قبل از آنکه این وسیله نقلیه را به صورت شخصی بسازد آن را برای مشاغل و تجارت های مختلف طراحی کنند. در این مورد شاهدی وجود دارد که ادعای نشریه CNBC را تقویت می کند.

در سال ۲۰۱۹ اپل ماشین حمل و نقل خودران و همینطور شرکت استارت آپ ساخت اتومبیلها به نام درایو را خریداری نمود و در این مورد هزاران یا صدها کارمند را نیز استخدام نمود و بر اساس آن تیمی تشکیل داده شد که به نام پروژه پروژه تایتان برای ساخت ماشینهای خودکار نام گرفت.

قبل از آن نیز گزارشی در سال ۲۰۱۸ ادعا کرد که اپل با شرکت فولکس واگن قراردادی را امضا کرده است که بتواند ون های حمل و نقلی تی۶ را به اتومبیل های شاتل خودکار و خودران تبدیل نماید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.