اپل در حال ایجاد گزینه مود تاریک برای مرورگر سافاری می باشد

اپل در حال ایجاد گزینه مود تاریک برای مرورگر سافاری می باشد

اپل ظاهرا بر روی گزینه جدیدی در مرورگر سافاری کار می کند که باعث می شود که کاربران بتوانند در برخی از وبسایت ها از گزینه مود تاریک استفاده کنند. این اطلاعات از طریق بررسی کدهای جدید ایجاد شده در وب کیت مرورگر سافاری بدست آمده است. وب کیت انجین مرکزی مرورگر اپل باشد که تمام مرورگرهای موجود در آی او اس تحت آن عمل می کنند.

سایت تخصصی GitHub از روی بررسی کدهای موجود در وبکیت سافاری دریافته است که گزینه جدیدی احتمالاً به زودی بر روی این مرورگر برای ایجاد مد تاریک به کار خواهد رفت و کاربر قادر خواهد بود که به اختیار خود این گزینه را فعال و یا غیر فعال کنند. از زمانی که اپل مود تاریک را برای سیستم‌ عامل iOS بر روی آیفون و آیپد فعال نمود، توسعه دهندگان اپلیکیشن های خود را برای همخوانی بیشتر با این ویژگی جدید تنظیم نموده اند.

با ایجاد این گزینه برای مرورگر سافاری کاربر  در هنگام وبگردی می تواند با تغییر آن به حالت مد تاریک سایت های مختلف را پس زمینه تیره و متن روشن بازدید. همینطور این امکان وجود دارد که مود تاریک فقط برای برخی از وب سایت ها فعال و یا غیر فعال شود. علاوه بر این گزینه اپل در حال توسعه گزینه دیگری برای بلاک کردن تبلیغات پاپ آپ است که بر روی برخی از وب سایت ها در هنگام بازدید نشان داده می شود.

گزینه جدید دیگری که اپل قصد دارد به مرورگر سافاری اضافه کند ایجاد API جدیدی است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند نحوه عملکرد کوکی ها را در هنگام استفاده از سایت مختلف را مورد کنترل بیشتری قرار دهد. البته‌ هنوز مشخص نیست که چه زمانی قرار است که این ویژگی های جدید بر روی گزینه سافاری به کار برود اما به نظر می‌رسد در ios ۱۵ شاهد آن خواهیم بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.