اپل در حال اضافه نمودن ویژگی های جدید پزشکی شامل تعیین درجه حرارت بدن و مانیتورینگ فشار خون در اپل واچ های جدید می باشد

اپل در حال اضافه نمودن ویژگی های جدید پزشکی شامل تعیین درجه حرارت بدن و مانیتورینگ فشار خون در اپل واچ های جدید می باشد

بر اساس گزارش منابع خبری وال استریت ژورنال اپل قصد دارد چند ویژگی جدید پزشکی را در اپل واچ های خود اضافه کند که شامل حسگرهای فشار خون، اندازه گیری دمای بدن و همچنین قابلیت مانیتورینگ خواب اندازه گیری و تشخیص دیابت و گروهی دیگر از به روز رسانی های جدیدی که برای مدل های جاری در نظر دارد می باشد.

منابعی که ادعا می کنند با طرح ها و برنامه های آینده اپل به حد کافی آشنا می باشند بر اساس گزارش وال استریت ژورنال به برخی از اسناد داخلی این شرکت دست یافته و از آن طریق دریافتند که این شرکت در حال بررسی و توسعه تکنولوژی های جدید پزشکی نظیر برای اپل واچ های جدید می باشد. بیشتر این ویژگی های  مانیتورینگ پزشکی و سلامتی برای اپل واچ ها قرار نیست که تا قبل از ۲۰۲۲ آماده بهره برداری شوند.

گفته می شود که اپل همچنین قصد دارد که ویژگی دماسنج را نیز به اپل واچ ها به عنوان یکی از فاکتورهای مهم نشان دهنده سلامتی برای اپل واچ های سال بعد استفاده کند. قابلیت دماسنج همینطور در زمان بارداری و مانیتورینگ جنین نقش بسیار مهمی را دارا می باشد و در آینده نیز ظاهراً این شرکت قصد دارد که از حسگرهایی استفاده کند که بتوانند میزان تب بیمار را نیز اندازه گیری کنند.

قابلیت مانیتورینگ فشار خون بر اساس گزارشات می تواند در حالتی که کاربر از افزایش فشار خون برخوردار است او را آگاه کند. اپل قرار است که این ویژگی را برای اپل واچ های سال آینده آماده کند اما به دلیل برخی از مشکلات در زمینه تولید هنوز این پروژه به مرحله نهایی خود نرسیده است.

پروژه هایی که برای تشخیص دیابت در اپل واچ ها به کار خواهند رفت نیز در حال توسعه می باشند اما گفته می شود که شرکت در حال حاضر با چالش هایی در زمینه میزان اندازه گیری قند خون روبروست اندکی زمان می برد تا این پروژه به مرحله نهایی برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.