اپل در حال آماده سازی لنزهای پریسکوپ برای آیفون های آینده

اپل در حال آماده سازی لنزهای پریسکوپ برای آیفون های آینده

بر اساس اطلاعات حاصل از مینگ چی کو یکی از تحلیلگران اصلی محصولات اپل، این شرکت در حال ساخت لنزهای پریسکوپ می باشد و قرار است این لنز ها در محصولات آینده اپل بکار آیند. این تحلیل گر اشاره می کند که  دو کمپانی تولید کننده اصلی لنز در حال همکاری با اپل برای ساخت و توسعه  کیفیت دوربین ها  در محصولات اپل هستند. این دو تولید کننده عبارتند از Semco  و Sunny Optical  که به ترتیب قرار است محصولات مورد سفارش را تا پایان سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به پایان برسانند.

همچنین اپل برای تولید انواع مختلفی از لنزها و در حال بستن قرارداد با کمپانی  های جدیدی است و قرار است این لنزهای مختلف در محصولات اپل نظیر آیفون، آیپد، مک بوک ها مورد استفاده قرار گرفته شود. این کمپانی ها عبارتند از Semco و Largan. برای مثال شرکت Semco قرار است لنز های پریسکوپ را برای استفاده در آیفون های ۲۰۲۲ آماده کند و شرکت Largan نقش تولید قطعات جانبی را برای این تکنولوژی جدید به عهده دارد.

لنزهای پریسکوپ متشکل از ترکیب چندین منشور و آینه های متعددی هستند که در کنار هم امکان گسترش فاصله کانونی را در فضای بسیار کمی بوجود می آورند. به عنوان مثال در مورد گوشی های همراه این لنزها می توانند نور مستقیم برآمده از شئ را دریافت و بعد از گذراندن از منشورهای مختلف به حس گرها و بخش های داخلی دوربین هدایت کنند.

این تکنولوژی می تواند به نحو موثری کیفیت عکس برداری با گوشی های همراه آیفون را ارتقاء دهد. کو اولین کسی بود که از تصمیم اپل برای استفاده از لنزهای پریسکوپ را در ماه مارس خبر داد. گفته می‌شود  شرکت Semco  در حال ساخت لنز های شش قطعه ای برای اپل می باشد که می تواند در قابلیت عکس برداری از اشیای متحرک نقش بهینه سازی موثری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *