اپل در حال آماده سازی برای سازگاری قابلیت Car Keys در اتومبیل های Genesis می باشد

اپل در حال آماده سازی برای سازگاری قابلیت Car Keys در اتومبیل های Genesis   می باشد

سال گذشته اپل ویژگی Car Keys را اولین بار معرفی نمود. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد که بتوانند در وسیله‌های نقلیه خود را قفل و یا قفل گشایی کنند و حتی آن را روشن کنند. این کار از طریق یک کلید رمز ذخیره شده در اپلیکیشن والت در آیفون ها انجام می شود. علاوه بر این در به روزرسانی ها ios 15 در حال حاضر قابلیت حمایت از امواج ultra wideband  روی وسیله های آیفون ۱۱ و جدیدتر وجود دارد که باعث می شود این ویژگی بدون حتی خروج آیفون از جیب کاربران قابلیت استفاده داشته باشد.

سازندگان اتومبیل می‌بایست این تکنولوژی NFC را به وسیله های خود اضافه کنند تا بتوانند از قابلیت Car Keys استفاده کنند. تا کنون بی ام دبلیو تنها سازنده اتومبیل بوده است که از همه زودتر خودش را با پلتفرم ‌های اپل سازگار نموده است. به نظر می رسد که اپل نیز از طرف دیگر می خواهد خودش را با بقیه سازندگان اتومبیل هماهنگ نموده و پلتفرم خود را با توجه به ساختار پیکربندی آن محصولات تنظیم کند.

به عنوان مثال اپل اخیراً قابلیت NFC اپل پی در روز گذشته به‌روزرسانی نمود که اتومبیل هایی نظیر جنسیس که زیر شاخه لاکچری اتومبیل های هیوندای می باشند بتوانند از آن استفاده کنند. قبل از این نیز گزارش داده شده بود که بی ام دابلیو در حال آماده سازی خود برای قابلیت حمایت از نسخه ای از آن از ویژگی digital car key می‌باشد که امواج Ultra Wideband را حمایت می کند و علاوه بر آن در حال حاضر شرکت هیوندایی نیز بر اساس گزارشات در حال سازگار نمودن سیستم های خود با قابلیت digital car key در آیفون ها می باشد.

هنوز اعلان رسمی از جانب شرکت هیوندای و یا جنسیس در مورد این تغییر و به روز رسانی منتشر نشده است اما شرکت جنسیس اخیراً برای پلتفرم اندروید در ماشین های مدل G80 ۲۰۲۱ خود سازگاری هایی را انجام داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.