اپل در حال آزمایش تگ های جستجو در اپ استور برای دقیق تر نمودن نتایج سرچ است

اپل در حال آزمایش تگ های جستجو در اپ استور برای دقیق تر نمودن نتایج سرچ است

به نظر می رسد اپل در حال آزمایش بر روی قابلیت تگ های جدیدی در اپ استور برای باریک تر نمودن و دقیق تر نمودن وسعت سرچ در دسته های اپلیکیشن های محبوب می باشد

این عمل می تواند برای کاربران کار جستجو  را راحت تر کند تا اپ خود را پیدا کنند. اخیراً برخی از کاربران متوجه شدند که وقتی که در مورد برخی کلمات جستجوی محبوب مانند عکس ها یا photos یا بازی های ماجرایی adventure games سرچ می کند تگهای اضافه و جدیدی بالا می آید که کاربران بتوانند از میان انتخاب کنند.

با ضربه زدن بروی این تگ ها نتایج سرچ به طور دقیق تری نشان داده می شود. در برخی حالت ها این امکان وجود دارد که تگ دوم را نیز برای هر چه دقیق تر کردن نتایج سرچ به تک اول اضافه کرد.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی این ویژگی ها در اپ استور اضافه شده اند، اما به نظر می رسد بر اساس یادداشتی در مکرومرز  گزارش های پراکنده ای در شبکه های اجتماعی در ارتباط با این قابلیت جدید ارائه شده است. در حال حاضر این تگ ها فقط برای کاربران در ایالات متحده نشان داده می شوند. بیشتر کاربرانی که به این قابلیت ها دسترسی دارند از نسخه بروزرسانی شده بتای ۱۴.۵ برخوردارند، اما حداقل یک نفر متوجه شده است که در به‌روزرسانی iOS 14.4.2 نیز این تگ ها قابل مشاهده است. در آزمایشی که در اپل اینسایدر انجام شد، مشخص گردید که این قابلیت فقط در وسیله هایی که از نسخه به روز رسانی شده ۱۴.۵ برخوردارند نشان داده می شود و همین طور در همه زمان ها این تگ خود را نشان نمی دهند.

بر اساس وب سایت اپل در حدود ۷۰ درصد کاربران اپل استور از قابلیت های سرچ برای پیدا کردن اپلیکیشن ها استفاده می کنند و ۶۵ درصد از دانلودها به طور مستقیم بعد از عمل سرچ انجام می شود. این تگ های جدید کار کاربران را در پیدا کردن یک اپلیکیشن خاص راحت‌تر می‌کند. از لحاظ نگاه توسعه دهندگان این قابلیت جدید به آنها کمک می‌کند که اپلیکیشن شان با راحتی بیشتری پیدا شود.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *