اپل در حال آزمایش تکنولوژی سیستم های خنک کننده برای آیفون های نسل بعدی می باشد

اپل در حال آزمایش تکنولوژی سیستم های خنک کننده برای آیفون های نسل بعدی می باشد

تحلیل‌گر اپل مینگ چی کو در گزارش خود اعلام می کند که اپل به طور جدی در حال آزمایش بر روی سیستم‌های مدیریت گرمایی برای استفاده در آیفون های آینده می باشد. او در ادامه بیان می‌کند که این تکنولوژی همین طور در آینده نزدیک می تواند در هدست های پرچم‌دار اپل نیز مورد استفاده قرار گیرد.

مینگ چی کو عقیده دارد که به احتمال زیاد اپل برای آیفون های سری بعد از تکنولوژی محفظه بخار استفاده خواهد کرد ولی هنوز مشخص نیست که این سیستم آیا برای مدلهای ۲۰۲۱ آماده شود یا نه.

برای توضیح در مورد تکنولوژی محفظه بخار باید گفت که این تکنولوژی شامل تبخیر مایع درون لوله های ویژه ای است که به صورت یکنواخت و گسترده در تمام بخش بدنه قرار خواهد گرفت.

گرمای حاصل از پردازشگر ها و سایر قطعات الکترونیک داخلی باعث می‌شود که مایع درون لوله ها (که غالبا آب است) تبخیر شده و انرژی گرمایی در درون محفظه را در حالی که به سمت مناطق کم فشار حرکت می کند پخش کند. بخار حاصله با کمک کندانسور خنک شده و به مایع تبدیل می شود و دوباره به سیستم لوله ای برمی گردد.

کندانسور که در داخل آیفون جاسازی می شود وظیفه پایین آوردن و خنک کردن این محفظه های گرمایی را دارد و باعث می شود که دوباره این ها از حالت بخار به مایع تبدیل شده و دوباره برای عمل خنک سازی وارد بخش پر فشار در درون یک سیستم مویرگی بشود.

بر اساس گزارشات اپل برای مدت ها در حال کار بر روی سیستم‌های محفظه بخار بوده است. اما هنوز راه حل مناسبی که بتواند آن را به استانداردهای بالای کمپانی برساند نرسیده است. مینگ چی کو در گفته هایش اضافه می کند که دلیل اصلی برای این که تا به حال سیستم محفظه بخار در آیفون ها به کار نبرده شده است به دلیل نتایج حاصل از تست های کنترل کیفیت بوده است که نتوانسته است در حد انتظار بالای اپل ظاهر شود.

اما باید در مورد بهبود رسانی های انجام شده در مورد این تکنولوژی خوشبین بود و امید داشت که مدل های آیفون پیشرفته در آینده نزدیک به این تکنولوژی مجهز شوند.
منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.