اپل در حال آزمایش بر روی چندین پروتوتایپ آیفون های تاشو می باشد

اپل در حال آزمایش بر روی چندین پروتوتایپ آیفون های تاشو می باشد

گزارش های جدید از نشت دهنده شناخته شده Dylandkt نشان می دهد اپل در حال انجام مراحل آزمایش و تست بر روی چندین پروتوتایپ آیفون تاشو می باشد. اما این آیفون‌ های تاشو ممکن است در آینده نزدیک به مرحله نهایی ساختن نرسند، زیرا که اپل هنوز بر سر تکنولوژی ساخت این نمایشگر های تاشو با اشکالاتی مواجه است.

این نشت دهنده در آخرین توییت خود اعلام نمود که اپل در حال کار بر روی یک وسیله برای آینده می‌باشد که از تکنولوژی نمایشگر تاشو بهره خواهد برد اما هنوز به آن درجه از پیشروی نرسیده است که با تامین کننده ها به مرحله نهایی توافق برسد. بر اساس آنچه که او اعلام می کند اپل هنوز تردید دارد که آیا گوشی های هوشمند تاشو در میان مصرف کنندگان از محبوبیت بالایی برخوردار خواهند شد یا اینکه در چند سال آینده رفته رفته تقاضای خود را از دست خواهند داد.

اپل قبل از آنکه این آیفون تاشوی خود به بازار ارائه کند می خواهد مطمئن شود که طراحی تاشو می تواند در چند سال آینده کلیه انتظارات مشتریان را برآورده کند و وجود برخی عوامل مانند دوام صفحه نمایش و کیفیت ساخت و نحوه عملکرد آن ها مشتری را دوباره به آیفون های معمولی بر نمی گرداند.  بر اساس اظهارات این نشت دهنده اپل همچنان قصد دارد تا منتظر بماند و بیند که تقاضای مشتریان برای گوشی‌های هوشمند تاشو پایا و مداوم خواهد بود.

از طرف دیگر برخی از شایعات نشان می دهند که اپل ممکن است که تا سال ۲۰۲۳ آیفون تاشوی خود را به بازار ارائه کند و از طرف دیگر تحلیلگر اپل مینگ چیکو در ماه می ۲۰۲۱ خاطر نشان کرد که اپل در حال توسعه آیفون تاشو با نمایشگر انعطاف پذیر پذیر ۸ اینچی با تکنولوژی OLED QHD+  می باشد که بر اساس زمان بندی در سال ۲۰۲۳ به بازار می آید. همینطور متخصص امور صفحه نمایشگر راس یانگ در ماه دسامبر اظهار نمود که اپل تا سال ۲۰۲۳ قصد ندارد که آیفون تاشوی خود را به بازار ارائه کند و بنا به نظر او در بهترین حالت در سال ۲۰۲۴ شاهد این وسیله خواهیم بود. منبع خبری بلومبرگ نیز در اوایل ۲۰۲۱ گزارش داد که آیفون اپل با نمایشگر تاشو چند سال تا مرحله ساخت فاصله دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.