اپل در حال آزمایش افزایش دوام و کیفیت  نمایشگرهای میکرولد microLED

اپل در حال آزمایش افزایش دوام و کیفیت  نمایشگرهای میکرولد microLED

اپل در حال کار کردن بر روی روشی است که بتواند به کیفیت بهتر نمایشگر های میکرو بیانجامد. نمایشگرهای میکرولد دارای مزیت هایی نسبت به نمایشگر های اولد می باشند و می توانند در وسایل آینده نظیر اپل واچ و آیفون مورد استفاده قرار گیرند.

پنل‌های نمایشگر میکرولد در مقایسه با ال سی دی و اولد کنتراست بهتر و پاسخ تاچ سریع تری را نشان می‌دهند و همین طور مصرف باتری کمتری را به همراه دارند. گفته می شود که اپل در حال استفاده از نمایشگرهای میکرولد در وسیله های مانند اپل واچ های آینده و مدل های بعدی آیفون می باشد.

اما همان طوری که اپل در پتنتی که روز سه شنبه ارائه داد صفحه‌های نمایش میکرولد یک عیب اساسی دارند. ساخت قطعات آنها به صورتی است که امکان تست کارایی آنها را قبل از مونتاژ ناممکن می سازد.

همین امر باعث می‌شود که اتصال قطعات آنها همیشه با اشکالاتی همراه باشد به همین دلیل توانایی برای تست صفحه های نمایش میکرولد  در طول روند تولید بسیار حیاتی می باشد. بر اساس آنچه که اپل در پتنتی توضیح می دهد ایده جدیدی را مطرح می‌کند که تحت عنوان “ارزیابی صفحه‌های نمایش توسط پرتو های میکرو حاصل از دیود نام گذاری شده است.”

طریقه استفاده از این متد آزمایشی خاص و مهندسی ویژه آن چیزی است که اپل در این پتنت توضیح می‌دهد و بیان می‌کند که در مطابق با این روش می توان مشخص نمود که قبل از آن که صفحه های نمایش در درون جای خود در وسیله جای گیرند می توان از صحت درستی اتصالات آنها اطمینان حاصل کرد.

این سیستم تشخیص هر گونه عیب در عملکرد قطعات ال ای دی را  قبل از آنکه وارد روند اتصال نهایی شوند امکان پذیر می کند. بنابراین زمانی که عیب آنها در این مرحله تشخیص داده شد این امکان وجود دارد که بتوان به راحتی بیشتر اشکالات آن را رفع نمود.

در این حالت با اسکن اپتیکال صفحه‌های نمایش امکان بررسی هر گونه عیب در مدارات آن قابل بررسی می‌باشد و هر گونه افت ولتاژ و سایر معایب در این مورد قابل ردیابی است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *