اپل در جستجوی تامین کننده سوم جهت برای تولید نمایشگر مینی ال ای

اپل در جستجوی تامین کننده سوم جهت برای تولید نمایشگر مینی ال ای

بر اساس این گزارش جدیدی از چرخه تامین کننده ها جستجوی اپل برای یافتن تامین کننده جدیدی که بتواند نمایشگرهای مینی ال ای دی را تهیه کند دچار برخی مشکلات شده است. دلیل آن این است که این تامین کننده سوم نتوانسته است تست کنترل کیفیت نهایی توسط اپل را بگذراند. آیپد پرو های ۱۲.۹ اینچی سال ۲۰۲۱ که مجهز به چیپ های ام یک بودند اولین محصولات اپل می باشند که از پنل‌های نمایشگر مینی ال ای دی ایدی برخوردار می باشو و در آن ها پنل های معمول مانند ال سی دی و یا اولد به کار نرفته است.

در سال قبل نیز مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی از نمایشگرهای مینی ال ای دی برخوردار بودند و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک شاهد محصولات بیشتری که مجهز به این نمایشگر های جدید باشند را شاهد باشیم. اپل در حال حاضر از دو تامین کننده برای ساخت چیپ های مینی ال ای دی استفاده می کند. تامین کننده اصلی آن در تایوان قرار داشته و اپیستار نام دارد و تامین کننده دیگر اسرام می باشد که در آلمان قرار گرفته است. اپیستار قصد دارد تا تولید چیپهای لازم برای این نمایشگرها را تا حد زیادی گسترش دهد و تأمین کننده اصلی  اپل می باشد. ولی اسرام به تازگی تولید نمایشگرهای مینی ال ای دی را در نیمه دوم ۲۰۲۱ برای اپل شروع کرده است.

تامین کننده سوم که قرار بود پس از کنترل کیفیت به جمع تامین کننده های قبلی بپیوندد در چین واقع شده و  Sanan Optoelectronic نام دارد که انتظار می‌رفت بتواند تامین کننده جدید اپل باشد. اما بر اساس آخرین گزارش ها از منبع خبری دیجی تایمز این کمپانی در مرحله تولید اولیه و آزمایشی این محصول نتوانسته است کیفیت مورد انتظار را  ارائه کند. این در حالی است که محصولاتی که از نمایشگر های مینی ال ای دی بهره می‌برند انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ از افزایش تقاضا و فروش برخوردار باشند. به همین دلیل اپل در آینده نزدیک بر اساس انتظار تحلیل‌گران قرار است که آیمک های جدید و مک بوک پرو های نسل بعدی و همینطور آیپد پرو های جدید را با این نمایشگرها به بازار ارائه کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.