اپل در برابر سرپیچی های مکرر شرکت های مونتاژ کننده چینی مستاصل شده است

اپل در برابر سرپیچی های مکرر شرکت های مونتاژ کننده چینی مستاصل شده است

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که اپل برای اعمال قوانین کار در کارخانجات خود در چین دچار مشکل و چالش است. در این مورد شواهد نشان می دهد که اگر کارخانجات چینی شریک اپل از اعمال قوانین کار به طور مستمر سرپیچی کرده و احتمالا از خط قرمز های اپل عبور کنند قرار داد آنها به حالت تعلیق در خواهد آمد.

 اپال و شرکت Suyin

گزارشی حاصل از منبع خبری The Information نشان می دهد که یکی از تامین کننده های اپل به نام کارخانه Suyin در سال  ۲۰۱۳ از طرف اپل موظف شد که دیگر از کارگران زیر سن مجاز استفاده برای تولید پورت های usb و hdmi استفاده نکنند. این شرکت بر اساس گزارشات تعهد کرد که به این قول خود پایدار بماند، اما بازرسان اپل پس از سه ماه متوجه شدند که در این کارخانه از تعداد بیشتری از کارگران زیر سن مجاز استفاده شده است.

بنابراین اپل از دادن قراردادهای جدید با کارخانه Suyin خودداری نمود. این گزارش همین طور مشخص می سازد که برای اپل سه سال زمان برد تا بتواند به طور کامل از این شرکت قطع رابطه تجاری نماید.

یکی از کارگرانی که نخواست نامش برده شود به منبع خبری The Information گفت یکی از دلایلی که برای اپل زمان زیادی برد تا ارتباط خود را با این کارخانه قطع کند عدم وجود کارخانجات مشابهی بود  که بتوانند قطعات با کیفیت مشابه با شرکت Suyin تولید کنند.

اپل و تامین کننده  تولید کننده چینی قطعات اپل گلس Biel Crystal

این گزارش ها همین طور نشان می دهد که اپل به طور مشابهی با  کارخانه تامین کننده قطعات اپل گلس به نام Biel Crystal نیز با مشکلات مشابهی روبرو است. مشکل با کارخانه ۱ Biel Crystal نیز از سال ۲۰۱۳ آغاز شد وقتی که یک گروه  اصلاح گرای چینی شرکت و کارخانه Biel Crystal را به سرپیچی از قوانین کار و همین طور عدم رعایت مسائل امنیتی و سلامتی محکوم کرد.

اپل مسئله را مورد بازرسی قرار داد و متوجه شد که این شرکت از مواد شیمیایی و مکانیکی بسیار خطرناکی برای ساخت قطعات خود استفاده کرده است که همینطور از درجه امنیتی و سلامتی پایینی برخوردار بوده اند.

در آن زمان اپل یک مدت ۹۰ روزه را برای رفع چنین مشکلی به شرکت مهلت داد و بر اساس گزارش حاصل از کارمند سابق اپل، شرکت Biel Crystal بسیاری از وظایفی را که به آن محول شده بود را  بعد از گذشت یک سال به طور ناکامل انجام داد ولی اپل از روی ناچاری همچنان به همکاری با این شرکت برای تامین قطعات اپل کلاس خود ادامه داد..

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *