اپل در ایندکس سالانه رضایت مشتریان مقام دوم را بدست آورد

اپل در ایندکس سالانه رضایت مشتریان مقام دوم را بدست آورد

بر اساس ایندکس رضایت مشتریان واقع در ایالات متحده امسال برای اولین بار سامسونگ توانست از اپل پیشی بگیرد. سامسونگ توانست در سال ۲۰۲۰ امتیاز ۸۱ را از لحاظ ایندکس رضایت مصرف کنندگان به دست بیاورد و همین طور در سال قبل از آن نیز این شرکت توانست رکورد مشابه را از آن خود کند.

به هر حال امتیاز اپل نسبت به سال قبل به ۸۰ رسید که ۲ درصد کاهش را نشان می دهد و از این لحاظ توانست در زیر سامسونگ و در بالای موتورولا و گوگل قرار بگیرد. این شرکت سازنده گوشی های همراه کره جنوبی توانست در آمریکا برای اولین بار بالاترین میزان رضایت مشتریان را در میان سایر برند های محبوب در آمریکا به دست بیاورد.

در این مورد گوشی های سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ پلاس، گلکسی اس ۱۰ پلاس و گلکسی اس ۲۰ پلاس و توانستند امتیاز ۸۵ را از آن خود کنند. در مقام های بعدی سامسونگ s۲۰ و گلکسی a۲۰ توانست با امتیاز ۸۴ و ۸۳ به ترتیب رقم های بعدی و مقام‌های بعدی را از آن خود کند.

آیفون ۱۱ پرو، آیفون ۱۱ پرو مکس، آیفون ایکس و آیفون xs توانستند با امتیاز ۸۲ در کنار گلکسی اس ۱۰ قرار بگیرند. دیگر محصولات اپل که در این لیست قرار گرفتند شامل آیفون ۱۱ آیفون و آیفون ۸ پلاس می باشند که امتیاز ۸۰ را به دست آورده و در کنار آن آیفون ۸ آیفون و آیفون SE2 توانستند امتیاز ۷۹ را به دست بیاورند.

در نهایت آیفون ۷ بود که در انتهای این لیست با امتیاز ۷۵ قرار گرفت. در این مورد باید گفت که آنچه که در این نظرسنجی به عنوان معیار اصلی برای قضاوت و ارزیابی گوشی‌های همراه بود بیش از هر چیز کیفیت ارسال پیام می شد که فاکتور بسیار مهمی محسوب می‌شود. در کنار آن را کیفیت تماس تلفنی، طراحی گوشی و همینطور کیفیت صدای تماس و صدای پخش استریو از جمله فاکتورهای بعدی در این مورد برای ارزیابی این گوشی ها بوده اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *