اپل در آپدیت جدید سیستم‌عامل macOS 12.3 مشکل مصرف بیش از حد باتری در هنگام در حالت اسلیپ را رفع نمود

اپل در آپدیت جدید سیستم‌عامل macOS 12.3 مشکل مصرف بیش از حد باتری در هنگام در حالت اسلیپ را رفع نمود

بعد از آنکه اپل در ماه قبل آپدیت Monterey 12.2 را منتشر نمود برخی از کاربران مک بعد از آن که این بروزرسانی را بر روی سیستم های خود نصب کردند با مشکل مصرف بیش از حد باتری در حالت اسلیت مواجه شدند. دلیل این امر آن بود که لوازم جانبی بلوتوث در هنگام مجاورت با وسیله به طور خودکار دستگاه را از حالت اسلیپ خارج کرده و باعث مصرف بیش از حد باتری می‌شدند. ظاهراً این مشکل بیشتر کاربرانی را که آپدیت بتای شماره دو macOS 12.3 را نیز نصب کرده بودند تحت تأثیر قرار داده است.

برخی از کاربرانی که دچار این مشکل شده اند مشاهده کردند که مصرف باتری آن ها از یک شب تا صبح در مود اسلیپ از ۱۰۰ به  صفر درصد می رسد. برخی دیگر از کاربران متوجه شدند که وقتی لوازم جانبی در مجاورت وسیله ای که در حالت اسلیپ است  قرار گیرد باعث فعال شدن بلوتوث و خارج شدن وسیله از حالت اسلیپ شده که مصرف بالای باتری را در پی دارد. خوشبختانه به نظر می‌رسد که در آپدیت بتای شماره دو  macOS 12.3 که این روز منتشر شده این مشکل برطرف گردیده است.

برخی از کاربران با انتشار توییت  اعلام نمودند که مک بوک پرو های ۲۰۱۸ آنها که قبل از این به علت داشتن آپدیت macOS Monterey 12.2 دچار مشکل شده بود دیگر با نصب آپدیت بتای شماره ۲ این سیستم عامل آن را دیگر تجربه نکرده اند. آپدیت  macOS 12.3 به احتمال زیاد در ماه مارس و آوریل برای عموم در دسترس قرار می‌گیرد و تمام کاربرانی که تا به حال در معرض این مشکل قرار گرفته‌اند از طریق این به روز رسانی می‌توانند آن را رفع کنند. در حال حاضر بهترین پیشنهاد به کاربران  آن است که تا حد ممکن قابلیت بلوتوث را در وسیله خود غیرفعال کرده و تمام لوازم جانبی بلوتوث را از مجاورت وسیله به خصوص از شب تا صبح دور نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.