اپل خصوصیات جدید iOS 15 را آشکار ساخت:  قابلیت تغییر سیم کارت در  مکالمه های iMessage در آیفون های دو سیم کارت

اپل خصوصیات جدید iOS 15 را آشکار ساخت:  قابلیت تغییر سیم کارت در  مکالمه های iMessage در آیفون های دو سیم کارت

اپل اخیراً در صفحه مربوط به خصوصیات ios 15 جزئیات و ویژگی های جدیدی را در آستانه رونمایی نسخه نهایی آن مشخص ساخت. در این صفحه اپل در ابتدا مشخص می‌سازد که قابلیت حمایت از شبکه Find My برای ایرپاد پرو و ارتباط مکس اواخر پاییز با تأخیر مواجه خواهد بود. در ادامه در مورد ویژگی های جدید iOS 15 اضافه می کند که کاربران با این قابلیت جدید قادر خواهند بود تا بتوانند در میان مکالمات iMessage در آیفون هایی که قابلیت حمایت از دو سیم کارت را دارند شماره تلفن های خود را تغییر دهند.

آیفون هایی که دارای قابلیت حمایت از دو سیم کارت می باشند شامل آیفون ایکس اس، آیفون ایکس اس مکس، آیفون ایکس آر و مدل های جدیدتر می باشد. علاوه بر این در صفحه پشتیبانی مربوط به کشور ژاپن قابلیت کنترل صدا برای کاربران این کشور اضافه شده است. در اپلیکیشن آب و هوا در سیستم عامل ios 15 نیز قابلیت نشان دادن کیفیت هوا در روی نقشه برای کشورهای مانند سنگاپور نیز اضافه شده است.

اپل همچنین مشخص ساخت که در سیستم عامل ios 15 یک فونت جدید عربی را اضافه نموده است. همینطور در هندوستان کاربران می‌توانند در هنگام خرید های خود از قابلیتی که در بخش دوربین برای شناسایی کدهای QR وجود دارد بهره مند شوند. در بخش اپلیکیشن نقشه ها اپل قابلیت نشان دادن حالت سه بعدی در نقشه ها را اخیراً اپل برداشته است و مشخص نیست که این ویژگی آیا برای سیستم عاملی که قرار است به زودی معرفی شود لحاظ خواهد شد.

علاوه بر این اپل اخیراً در سیستم عامل ios 15 قابلیت امنیتی جدید را برای آیکلاد اضافه نموده است که کاربران می‌توانند با قابلیت جدید که Private Relay نام دارد داده‌های خود را قبل از فرستادن به آیکلاد انکریپت کنند و از این طریق مانع از آن شوند که کسی بتواند داده‌ها و اطلاعات آنها را مورد دسترسی و یا خواندن قرار دهد. لازم به ذکر است که سیستم عامل iOS 15 قرار است فردا پس از ارائه نسخه های بتای متعدد رونمایی شده و در دسترس عموم قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.