اپل خبر درخواست مایکروسافت برای معاف شدن از کمیسیون ۳۰ درصدی برای اپلیکیشن آفیس را تکذیب نمود

اپل خبر درخواست مایکروسافت برای معاف شدن از کمیسیون ۳۰ درصدی برای اپلیکیشن آفیس را تکذیب نمود

دعوی میان اپک گیمز و اپل از طرفی جزئیات جدیدی را در ارتباط با پشت صحنه های مربوط به مذاکرات اپل با سایر شرکت‌ها مانند مایکروسافت به خصوص در ارتباط با معافی از کمیسیون اپ استور مشخص ساخته است.

در این مورد یک ایمیل مربوط به سال ۲۰۱۲ وقتی که مایکروسافت می خواست نسخه آفیس برای آیپد را منتشر کند جزئیات تازه ای را آشکار شده است. بر اساس گزارش منابع خبری  CNBC عوامل اجرایی اپل از  مایکروسافت درخواست نمودند که اگر می‌خواهد در رویداد WWDC آن سال شرکت اپل کند، اما شرکت مایکروسافت از قبول آن خودداری کرد و خبر داد که هنوز این شرکت برای ارائه نسخه مربوط به آیپد آماده نیست.

در این ایمیل ها به برخی از مذاکرات فیل شیلر و ادی کیو و عوامل اجرایی مایکروسافت اشاره شده است که برای گفتگو در ارتباط با کمیسیون های اپل استور صورت گرفته بود.  به هر حال بر اساس این ایمیل ها مشخص شده است که مایکروسافت از اپل درخواست نموده است که بگذارد کاربران اپل استور برای خرید به سایت مایکروسافت فرستاده شوند و از این طریق مایکروسافت بتواند از پرداخت کمیسیون ۳۰ درصد اپ استور معاف شود. ولی فیل شیلر این درخواست را رد نمود.

او در این ایمیل جواب داده بود که ما این فروشگاه را می گردانیم و درآمد مربوط به آن به ما تعلق دارد. از جمله مدارک دیگری که در پرونده اپیک گیمز به اپل مشخص شده است نشان می‌دهد که این دو شرکت در طول این چند سال همکاری های دوستانه ای را پشت سر گذاشته‌اند. برای مثال اپل از اپیک گیمز درخواست نموده است که قابلیت حمایت از واقعیت دستکاری شده ARKit را برای بازی های خود فعال کند. ایمیل هایی که مابین اپیک و عوامل اجرایی اپل در سال ۲۰۱۷ رد و بدل شده است نشان می دهد که اپل نیز از اپیک گیمز برای ساخت کاراکتر های انیمیشنی در فیس تراکینگ آیفون کمک خواسته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.