اپل جزئیات تازه‌ای برای حفظ حریم شخصی کاربران و ویژگی های امنیتی در سیستم اسکن CSAM منتشر نمود

اپل جزئیات تازه‌ای برای حفظ حریم شخصی کاربران و ویژگی های امنیتی در سیستم اسکن CSAM منتشر نمود

اپل نوشته جدیدی را منتشر نمود که در آن جزئیات بیشتری در ارتباط با ویژگی های امنیتی و حفظ حریم شخصی سیستم حفاظت از امنیت کودکان و خردسالان را در آن مشخص می سازد.

در این نوشته ها توضیح می دهد که این سیستم به گونه ای طراحی شده است که از هرگونه سوء استفاده و نفوذ هکر ها جلوگیری به عمل می آورد. اپل می‌گوید این سیستم اسکن می تواند توسط شرکت های تردد پارتی و محققان مسائل امنیتی و گروه‌های می تواند مورد بازبینی قرار گیرد.

این شرکت می گوید که به زودی یک  لیستی از جزئیات کامل در نحوه اسکن کردن عکس ها در آیکلاد را در دسترس متخصصان قرار خواهد داد. این غول تکنولوژی می‌گوید که کاربران تحت این سیستم می توانند بخش روت داده های انکریپت شده موجود در وسیله آیفون یا آیپد خود را مورد بازرسی قرار دهند و هرگونه سوء استفاده از آن جلوگیری به عمل آید.

علاوه بر این اپل می گوید با استفاده از این روش شرکت ها فنی متخصص در مسائل امنیتی می توانند  داده های حاصل از این سیستم اسکن مورد بررسی مجدد قرار دهند تا هرگونه از گونه نفوذ یا حک جلوگیری به عمل آید. علاوه بر این مکانیزم هایی در این سیستم وجود دارد که می تواند از هرگونه سوء استفاده ارگانهای دولتی و خصوصی که وظیفه حفاظت از حقوق کودکان را به عهده دارند جلوگیری به عمل آورد.

اپل همچنین بیان می‌کند که در حال حاضر برای ایجاد این سیستم پایگاه داده‌ها و اسکن CSAM از حداقل دو سازمان متخصص در زمینه حفظ امنیت کودکان کمک گرفته است و اطمینان دارد که هیچیک از این دو سازمان تحت هیچ گونه نظام قضایی حکومت های یکسان قرار ندارند.

برای آن که اپل جزئیات پایگاه داده مربوط به سیستم اسکن CSAM را بیشتر برای آشکار سازد، اخیراً بخش سوالات متداول را ایجاد نموده است که از آن طریق کاربران می توانند سوالات و جواب های خود را آنجا مشاهده کنند. این سیستم جدید حفاظت از امنیت کودکان توسط اپل بحث های زیادی را در میان متخصصان مسائل امنیتی و حریم شخصی به وجود آورده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.