اپل تولید چیپ های چهار نانومتری را برای مک های نسل بعدی سفارش داد

اپل تولید چیپ های چهار نانومتری را برای مک های نسل بعدی سفارش داد

بر اساس گزارش دیجی تایمز اپل تولید اولیه چیپ های چار نانومتری را از تامین کننده اصلی خود TSMC برای نسل بعدی مک های اپل سیلیکون سفارش داده است.

اپل همچنین با شرکت TSMC برای ساخت پردازشگرهای نسل بعدی آیفون یعنی A15 قرارداد بسته است. بر این اساس شرکت TSMC انتظار می‌رود که تولید چیپ‌های A15 اپل را برای آیفون ۱۳ تا اواخر ماه می شروع کند.

آخرین چیپ اپل سیلیکون یعنی چیپ ام یک از نوع تیپ هایی است که بر اساس تکنولوژی ۵ نانومتری ساخته شده است. چیپ بیونیک A14 به کار رفته در آیپد و آیفون ۱۲ نیز همینطور دارای از نوع ۵ نانومتری هستند. بر اساس این گزارش اپل از قبل مرحله تولید چیپ های چهار نانومتری را برای اپل سیلیکون های نسل بعد رزرو کرده است.

هنوز زمان بندی مشخصی برای زمان دقیق روند تولید چیپهای ۴ نانومتری داده نشده است، اما بر اساس دیجی تایمز شرکت TSMC در کوارتر چهارم ۲۰۲۱ وارد تولید انبوه این قطعات خواهد شد. علاوه بر این اپل قصد دارد که نوع پیشرفته ای از با تکنولوژی ۵ نانومتری را برای پردازش گر های  A15 خود در آیفون ۱۳ به کار برد که قرار است در آخر می تولید آن آغاز بشود.

لازم به ذکر است هر چقدر که چیپ ها از تکنولوژی های پردازشی کوچکتر برخوردار باشند، در حقیقت عمل کرد و کارآیی آنها افزایش می یابد و همینطور مصرف باتری آن ها کاهش می‌یابد. اپل انتظار می‌رود تا آخر امسال چند مک جدید را با چیپ های اپل سیلیکون را به بازار ارائه کند، اما هنوز در ارتباط با به کارگیری این چیپ های چهار نانومتری در مک های جدید تایید رسمی نشده است.

شواهد نشان می‌دهند که اپل به طور جدی و مصمم قصد دارد که بیشتر محصولات خود را در ۲ سال آینده به از چیپ های  های ساخت خود مجهز کند و بنا به گفته این شرکت چند سال طول خواهد کشید تا این حرکت به طور کامل اتفاق بیفتد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *