اپل تولید هوم پاد را متوقف نمود تا بیشتر بر روی هوم پاد مینی تمرکز کند

اپل تولید هوم پاد را متوقف نمود تا بیشتر بر روی هوم پاد مینی تمرکز کند

اپل در روز جمعه اعلام کرد که تولید هوم پاد را متوقف کرده است قصد دارد که بیشتر بر روی تولید و توسعه هوم پاد مینی تمرکز کند.

این شرکت قصد دارد که باقیمانده های هوم پاد را تا لحظه که در فروشگاه ها وجود دارد بفروشد. این در حالی است که مدل خاکستری فضایی این وسیله در وبسایت اپل ناموجود شده است، اما باید گفت که پشتیبانی برای این مدل هم چنان تا لحظه ای که خود اپل اعلام کند باقی خواهد ماند.

هوم پاد برای اولین بار در ۲۰۱۷ وارد عرصه بازار بلندگوهای هوشمند شد که از طریق آن کاربران می توانند به صورت صوتی با سیری ارتباط برقرار کرده و بدون مشارکت با آیفون، آیپد یا مک می توانند به آن دستورات مختلفی را اعمال کنند. این وسیله مجهز به پردازش گر A8 بوده و از تکنولوژی های صوتی پیشرفت های نظیر میکروفون هایی با کیفیت بالا و قابلیت تنظیم صدای پخش موزیک بر اساس محیط و همینطور قابلیت رفع اکوی پیشرفته با برخی ویژگی های دیگر دارد.

این وسیله‌ی پرچمدار البته به دلیل قیمت بالای خود که در حدود ۳۴۹ دلار بود نتوانست بازار خود را به دست بیاورد و اپل بعداً آن را به ۲۹۹ دلار کاهش داد، اما این قیمت نیز برای برخی مشتریان غیرقابل هضم بود.

اگرچه باید گفت که کیفیت صدای این وسیله در مقایسه با اندازه جمع و جور و متراکم آن بسیار قابل ملاحظه است، ولی اعلام امروز اپل برای قطع تولید این وسیله چندان هم تعجب برانگیز نیست، زیرا که چند سالی بود  هیچ گونه ارتقای سخت افزاری یا نرم افزاری برای این وسیله ارائه نشده بود.

به نظر می رسد که اپل بیشتر می‌خواهد بر روی توسعه هوم پاد مینی تمرکز کند که وسیله کوچکتر و از لحاظ خصوصیات پخش صوتی و عملکردی مقداری سبکتر است که در سال ۲۰۲۰ به بازار ارائه شد. این وسیله دارای قابلیت هایی تقریباً مشابه با برادر بزرگتر خود از لحاظ خصوصیات هوشمند می باشد. اما این وسیله فاقد ۷  توییتر قدرتمند و ووفر های بزرگتر مانند آنچه که در هوم پاد وجود دارد می باشد. در هر حال این وسیله مزیت مهمی که دارد قیمت مقرون به صرفه آن است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.