اپل تولید آیمک پرو را متوقف نمود

اپل تولید آیمک پرو را متوقف نمود

به نظر می‌رسد که اپل تولید آیمک پرو را متوقف نموده است و در حال حاضر این شرکت قفط مدلی از  آیمک پرو را می فروشد که دارای پیکر بندی منفردی است. بنا بر آنچه در وب سایت اپل آمده این مدل تا زمانی در دسترس باقی خواهد ماند که آخرین سفارش های اپل از این مدل به تامین کنندگان به اتمام برسد.

بر اساس به‌روزرسانی که در وب سایت اپل استور در چند روز اخیر مشاهده شد مدل های لیست شده برای آیمک پرو تا حد بسیار زیادی محدود شد و فقط مدل هایی برای خرید در دسترس عموم به صورت خیلی محدودی باقی ‌مانده است. این تغییرات به نظر می رسد نشان دهنده این باشد که اپل روند تولید این مدل را به صورت کامل متوقف نموده است و تا زمانی که آخرین مدل از آن را نیز به فروش برساند دیگر نمونه‌های جایگزین نخواهد بود.

در صفحه وب سایت اپل در قسمت بالای این محصول نوشته ای وجود دارد که اشاره می کند تا زمانی که شرایط تامین این محصول وجود داشته مشتریان قادر به خرید آن خواهد بود. در حالی که مشتریان قبل از این قادر بودند که آیمک پرو را در پیکربندی ها و مشخصات مختلفی را انتخاب کرده و آن را خریداری کنند.

در حال حاضر فقط یک گزینه برای خرید این محصول وجود دارد و تنها گزینه موجود بر اساس سایت اپل شامل پردازشگر ۳.0GHz 10-core Intel Xeon W با حافظه ۳۲GB می‌باشد که مجهز به ذخیره SSD یک ترابایتی و کارت گرافیک Radeon Pro Vega 56 8GB و همینطور پورت شبکه ۱۰Gb Ethernet می باشد. این محصول در حال حاضر با قیمت $۴,۹۹۹ بدون هیچ گونه گزینه برای ارتقا و یا هرگونه شخصی سازی و سفارشی سازی در سایت اپل برای عموم موجود می باشد.

قبل از این گزینه های دیگری برای انتخاب این محصول وجود داشت و مشتریان می‌توانستند حتی پردازشگرهای ۱۴ تا ۱۸ هسته‌ای با گرافیک Vega 64 و تا حد ذخیره ۴ ترابایت و ۲۵۶ گیگابایت رم را انتخاب کنند. البته این شامل کلیه فروشندگان غیر از اپل نمی شود و آنها تا زمانی که از این محصول موجود داشته باشند می‌توانند به فروش مدل ها و گزینه های مختلف آن ادامه دهند. شایعات می گویند اپل قرار است آیمک های جدید کوچک را تا سال ۲۰۲۱ رونمایی کنند. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.