اپل تولید آیفون را تا حد ۳۰ درصد برای اوایل ۲۰۲۱ افزایش می دهد

اپل تولید آیفون را تا حد ۳۰ درصد برای اوایل ۲۰۲۱ افزایش می دهد

 گزارشات نشان می دهد که تقاضای بالای مشتریان برای آیفون باعث افزایش سفارشات در نیمه اول ۲۰۲۱ خواهد شد، از این قرار گفته می‌شود که اپل قصد دارد با حجم تولید آیفون های خود را تا حد ۳۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش دهد.

این گزارشات می گویند که اپل در حال آماده سازی خود برای افزایش تعداد واحدهای آیفون ۱۲ می باشد که قرار است برای نیمه اول ۲۰۲۱ آماده بازار شود و همین طور با افزایش تقاضا برای مدل‌های مجهز به ۵G گفته می‌شود که این دلیل دیگری است که می‌تواند این افزایش ۳۰ درصدی برای تولید را توضیح دهد.

فروش مدل های آیفون ۱۲ تا به حال برای اپل بسیار راضی کننده بوده  و همین طور این افزایش تقاضای بالا به مذاق شرکت‌های تامین کننده اپل نیز بسیار خوش آمده است. گفته می‌شود تقاضای مشتریان برای نسل های جدید آیفون فشار بیشتری را بر روی اپل برای افزایش سفارشات خود از شرکت‌های تامین کننده و مو مونتاژ کننده ایجاد کرده است.

بر اساس یکی از منابع متصل به چرخه تولید محصولات اپل Nikkei Asia اپل برای نیمه اول سال ۲۰۲۱  مابین ۹۵ تا ۹۶ میلیون واحد آیفون را از تامین کننده های خود سفارش داده است. در این میان بیشترین سفارشات به مدل‌های آیفون ۱۲ مربوط می شود اما بخشی از این ارقام مربوط به مدل های دیگر نظیر آیفون ۱۱ و آیفون اس ای نیز می باشد.

یکی از تامین کننده ها می گوید برای سه ماهه بعدی و ماه های بعد از آن روند تولید از قبل از طرف اپل برنامه ریزی شده و چشم انداز آن بسیار روشن است. به خصوص مدل های آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس بر اساس تخمین ما تقاضای بسیار قوی تری و بالاتری دارند و تقاضا برای آیفون ۱۲ نیز در رو به افزایش است اما برای آیفون ۱۲ مینی تقاضا هنوز به حد مورد انتظار نرسیده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.