اپل توضیح می دهد که چرا نصب اپلیکیشن های آیفون خارج از اپ استور ایده خوبی نیست

اپل توضیح می دهد که چرا نصب اپلیکیشن های آیفون خارج از اپ استور ایده خوبی نیست

اپل گزارش تحقیقی جدیدی را منتشر ساخته که در آن به بررسی و ارائه دلیل هایی می پردازد که نصب هرگونه اپلیکیشن ها بیرون از اپل استور در ios کاربران را در خطر از دست رفتن اطلاعات و همینطور مشکلات امنیتی مختلف بیاندازد.

ساید لودینگ اپلیکیشن ها که در آیفون و آیپد اپل منع شده است به‌ معنی دانلود و نصب اپلیکیشن هایی است که در خارج از اپ استور وجود دارند و در مورد آنها هیچگونه بازرسی و بازبینی انجام نشده است.

در روز چهار شنبه اپل گزارشی را منتشر نمود که تحت عنوان ساخت یک اکوسیستم مطمئن برای میلیون ها اپلیکیشن نام دارد و در آن به ارائه جزئیاتی در ارتباط با خطرات ناشی از نصب برنامه ها خارج از محیط اپ استور می پردازد. اپل می گوید یکی از دلیل ها این است که اپلیکیشن هایی که از خارج اپ استور نصب می‌شوند می توانند برخی از مکانیسم های کنترلی د بازرسی را در ios عبور کنند.

اپل در این مورد اپلیکیشن های گیم را مثال می زند که در صورت دانلود خارج از اپ استور می توانند از کلیه مراحل کنترلی برای خرید های داخل اپلیکیشن عبور کنند. بخش دیگری از اپلیکیشن ها شامل اپلیکیشن های ویروسی و تقلبی باشند که کپی مشابهی از اپلیکیشن های اصلی هستند و می‌توانند داده ها، عکس ها و اطلاعات مهم کاربر را به سرقتکببرند.

نمونه های دیگر شامل اپلیکیشن های کلاهبرداری هستند که قادرند با نفوذ به سیستم ‏ios اطلاعات شخصی کاربران را گرفته و آن را در جهت  سرقت از حساب بانکی کاربر استفاده کنن.د این مورد اپل می‌گوید برای محافظت کاربران ios از اپلیکیشن های ویروسی و کلاهبرداری بهترین سیستم امنیتی با لایه های مختلف ایجاد کرده است.

او اضافه می‌کند که از آنجا که کاربران به طور مداوم در حال دانلود و نصب اپلیکیشن ها بر روی وسیله های خود هستند برقراری چالش های امنیتی در محیط ios برای این شرکت بسیار حائز اهمیت است. از طرف دیگر اپل می‌گوید که آیفون‌ها برای خلافکار همیشه هدف های جذاب‌تری محسوب می‌شود و کاربران باید در مورد اپلیکیشن هایی که بر روی سیستم خود نصب می کنند احساس مسئولیت کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.