اپل توسعه و ساخت مودم های سلولار ساخت خود را آغاز نمود

اپل توسعه و ساخت مودم های سلولار ساخت خود را آغاز نمود

اپل به سختی در تلاش برای توسعه و ساخت مودم های سلولار خود برای استفاده در آیفون ها و دیگر وسایل می باشد. این تلاش اپل در ادامه کاهش اتکا به شرکای در حال حاضر خود نظیر کوالکام Qualcomm می باشد. در روز سه شنبه بر اساس گزارش بلومبرگ مسئول بخش تکنولوژی ها و سخت افزار اپل Johny Srouji کلیه کارمندان و کارکنان را برای برگزاری یک جلسه فراخواند.

Johny Srouji در طی این جلسه گفت امسال ما پروژه توسعه اولین مودم سلولار ساخت خود را بنیانگذاری کرده ایم که ما را قادر می سازد تا یک مرحله دیگر در جهت استقلال بیشتر و کاهش اتکای خود به سایر شرکای دیگر حرکت کنیم.

او در ادامه گفت سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک طولانی‌ مدت نظیر این نقش بسیار مهمی از توانا کردن محصولات مان می باشد و ما را مطمئن می سازد که برای آینده به سمت تکنولوژی های با نوآوری بیشتر حرکت نماییم.

این اخبار خود تاییدی است بر سال ها گمانه زنی و شایعاتی می باشد که در ارتباط با تلاش اپل برای توسعه و ساخت مودم های خود منتشر شده است. در حال حاضر اپل برای مودم های خود به شرکت کولکام متکی است. همین طور برای  مدل های آیفون ۱۲ امسال شرکت کوالکام مودم های ۵ جی را برای اپل ساخته است.

علاوه بر این شرکت اپل از سال ۲۰۱۶ سخت افزار های زیادی را از شرکت اینتل مورد استفاده قرار داده است، اما با توجه به تاخیر های شرکت اینتل در به اتمام رساندن پروژه تکنولوژی مودم های ۵ جی برای اپل و برخی مشکلات دیگر این شرکت  تصمیم گرفته است که به مرور زمان اتکای خود را به دیگر شرکت‌های تامین کننده قطعات دیگر کاهش دهد.

شایعات مربوط به علاقه اپل برای ساخت مودم های خودش به سال ۲۰۱۴ بر می گردد اما در پی نزاع های سال اخیر این شرکت با شرکت کوالکام گزارش های بیشتری در تایید این استراتژی اپل منتشر شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.