اپل توسعه سیستم اتوپایلت اپل کار را با کمک یک شرکت کره جنوبی آغاز کرد

اپل توسعه سیستم اتوپایلت اپل کار را با کمک یک شرکت کره جنوبی آغاز کرد

بر اساس گزارش جدیدی از The Elec اپل مرحله توسعه و ساخت ماژول های چیت و پکیج های مورد نیاز برای عملکرد اتوپایلت در اپل کار را با کمک یک شرکت کره‌ای که در زمینه تولید و توسعه نیمه هادی ها تخصص دارد به پایان رسانده است. شرکت اوسات (OSAT) در زمینه کمک و همکاری به شرکت های دیگر برای ساخت نیمه هادی ها تخصص دارد و مراحل تست و مونتاژ این قطعات را نیز در دستور کار خود قرار دارد.

بر اساس گزارش جدیدی از منبع خبری The Elec این پروژه همکاری با اپل از سال قبل شروع شده و انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۳ به اتمام برسد. گفته می‌شود که این پروژه تحت رهبری دفتر محلی اپل در کشور کره جنوبی هدایت می‌شود. بر اساس این گزارش دفاتر اپل اجازه قانونی لازم را برای انتخاب هر شرکت از کشور کره جنوبی برای کمک و همکاری در ساخت نیمه هادی ها را کسب نموده است.  این منبع خبری همینطور آشکار می سازد که شرکت فاکسکان ساخت کارخانجات جدیدی را در کشورهای آمریکا و تایلند به تازگی شروع کرده است که در زمینه ساخت اتومبیل های تمام برقی فعالیت خواهد نمود و می تواند به عنوان یک مقدمه برای مونتاژ اپل کار باشد.

فاکسکان می گوید که قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ این کارخانجات را مرحله فعالیت برساند، اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی اتومبیل خودکار اپل به مرحله تولید انبوه برسد. بر اساس گزارش ها اپل افت و خیزهای زیادی را برای انتخاب تامین کننده ها و شرکای مناسب در جهت ساخت اتومبیل برقی خود از دسامبر سال قبل از سر گذرانده است. گزارشی که چندی پیش منتشر شد آشکار ساخت که برخی از عوامل اجرایی اپل در کشور کره جنوبی با گروهی از تامین کننده ها و کارخانجات این کشور ملاقاتی را در سپتامبر ۲۰۲۱ داشته‌اند.

یکی از دلایل تمایل اپل برای انتخاب خودروسازان کره ای  آن است که این شرکت از توانایی های آنها برای ساخت باتری های کارآمد که در اتومبیل های برقی قرار است به کار رود آگاه می باشد. بر اساس گزارش های قبلی اپل انتظار می رود که تا انتهای امسال تامین کننده های لازم برای ساخت اپل کار را به طور کامل انتخاب کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.