اپل تلاش خود را برای واکسینه کردن تعداد بیشتری از کارمندان توسعه داد اما هنوز واکسن زدن را اجباری نکرده است

اپل تلاش خود را برای واکسینه کردن تعداد بیشتری از کارمندان توسعه داد اما هنوز واکسن زدن را اجباری نکرده است

بر اساس گزارش جدید از بلومبرگ اپل بعد از آنکه وزارت غذا و دارو در ایالات متحده به طور رسمی واکسن فایزر را تایید نمود دامنه واکسینه کردن همکاران و کارمندان خود را در آستانه رونمایی آیفون ۱۳ در ایالات متحده افزایش داده است. بر اساس این گزارش اپل شروع به راه اندازی یک صفحه وب داخلی کرده است که در آن یک کمپین اطلاعاتی واکسیناسیون برای کارمندان خود را مدیریت می‌کند.

این صفحه وب شامل اطلاعاتی است که در آن کارمندان را نسبت به نوع دلتای ویروس کووید ۱۹ آشنا می کند و به آنها توضیح می‌دهد که چگونه واکسینه شدن می تواند از انتشار بیشتر ویروس جلوگیری کند. اپل همچنین به کارمندان خود ووشر های ویژه پیشنهاد می کند که از طریق آن بتوانند در مراکز مختلف واکسینه براحتی شوند.

در این مورد زمانی را که کارمندان برای واکسینه شدن در بیرون از اداره سپری می کنند را نیز جز ساعات کاری آنها حساب کرده و همینطور برای کسانی که احیاناً دچار عوارض جانبی آن می شوند و احتیاج به استراحت بیشتر دارند نیز مرخصی های با حقوق را در نظر گرفته است. البته لازم به ذکر است که اپل هنوز کارمندان خود را به صورت اجباری برای واکسینه شدن فرانخوانده است.

این در حالی است که سایر کمپانی های بزرگ تکنولوژی واکسینه شدن کارمندان را به اجبار به صورت اجباری اجرا می کنند به عنوان مثال گوگل و فیسبوک از کارمندان خود می خواهند که حتماً برای حضور در اداره باید واکسینه شوند. اما بر اساس اظهارت بلومبرگ اپل برای کارمندان خود شرایط اجباری برای واکسن شدن را در نظر نگرفته است. اما اوایل این ماه نیز اپل تست های بیشتری را برای کارمندان و فروشندگان در فروشگاه های مختلف محلی خود در نظر گرفت و از آنها خواسته است که تا سه بار در هفته تست کوئید ۱۹ را انجام دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.