اپل تغییرات قابل توجهی را در قوانین اپ استور برای حمایت از توسعه دهندگان اعمال می کند

اپل تغییرات قابل توجهی را در قوانین اپ استور برای حمایت از توسعه دهندگان اعمال می کند

اپل امروز اعلام نمود که قصد دارد تغییرات عمده ای در اپل استور به منظور رفع شکایات و نارضایتی هایی که از طرف توسعه ‌دهندگان در ایالات متحده به این شرکت شده است ایجاد کند.

بر اساس قانون جدید اپل به توسعه دهندگان اجازه می دهد که بتوانند با استفاده از روش هایی مانند ایمیل به مشتریان در ارتباط با گزینه های پرداخت های داخل اپلیکیشن در بیرون از محیط ios بپردازند. این عمل باعث خواهد شد که توسعه دهندگان بتوانند برای اپلیکیشن های شان گزینه های پرداختی و همین طور حق ثبت نام را اعمال کنند.

اپل همچنین قصد دارد که ۱۰۰ میلیون دلار برای توسعه دهندگان کوچک به عنوان بخشی از این روند اصلاحی هزینه کند. اپل می‌گوید که این قوانین جدید اپل استور را از لحاظ موقعیت های شغلی برای توسعه دهندگان بهبود خواهد بخشید و همینطور کمک خواهد کرد که قابلیت های امنیتی اپل استور مانند گذشته حفظ شود.

بنابراین اپل با کلیه توسعه دهندگانی که از این شرکت به دادگاه شکایت برده بودند به توافق رسیده است که با اعمال برخی از اولویت های کلیدی بتواند خواهشهای عمده و اصلی آنها را پاسخگو باشد. شکایات و نارضایتی ها از اپل توسط توسعه دهندگان از سال ۲۰۱۹ آغاز شد که در آن گروهی از توسعه‌دهندگان ios اپل را محکوم نمودند که با اعمال مونوپولی و سلطه جویی کمیسیون های گزافی را برای توسعه‌دهندگان در نظر گرفته است و عقیده داشتند که کمیسیون ۳۰ درصدی اپل بسیار غیرمنصفانه است.

البته اپل در چند ماه پیش برنامه ای را برای حمایت از توسعه دهندگان کوچک در اپل استور را به اجرا در آورد که توسعه دهندگانی که کمتر از یک میلیون دلار درآمد در سال داشته باشند می توانند ۱۵ درصد کمیته کمیسیون بپردازند. اپل این تغییرات را بعد از آنکه از لحاظ مراحل قانونی و دادگاهی به تصویب رسید با اعلام قبلی به اجرا در خواهد آورد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.