اپل تا به حال بیش از ۲۰ هزار موقعیت شغلی در هندوستان ایجاد نموده است

اپل تا به حال بیش از ۲۰ هزار موقعیت شغلی در هندوستان ایجاد نموده است

اپل و کارخانجاتی که به عنوان شریک این شرکت در هندوستان مشغول به کار هستند از زمان فعالیت تا به حال ۲۰ هزار نیرو را جذب نموده اند و قرار است که تا مارس ۲۰۲۲ نیز افزایش جذب نیرو ادامه داشته باشد.

چرخه تولید کنندگان و تامین کنندگان برای سالهای زیادی تنها متکی به کشور چین بود، اما فشارهایی که در چند سال اخیر از جانب قانونگذاران آمریکایی اعمال شد و همین طور جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین باعث شد که اپل به فکر جایگزین هایی در این مورد باشد که یکی از آنها کشور هندوستان بوده است.

حضور اپل در هندوستان موقعیت های شغلی بیشتری برای جذب نیرو در این کشور به وجود آورده است. بر اساس گزارش حاصل از دیجی تایمز آسیا اپل بیش از ۲۰ هزار شغل تا به حال در این کشور ایجاد نموده است. این موقعیت های شغلی به وسیله تامین کننده ها ایجاد شده است که وظیفه ساخت و مونتاژ قطعات محصولاتی مانند آیفون را در این کشور به عهده دارند.

تعداد تامین کننده هایی که برای اپل کار می کنند از تعداد ۶ در ۲۰۱۸ تا ۹ عدد در ۲۰۲۰ افزایش داشته است. دولت هندوستان نیز برای تقویت اقتصادی این کشور تصمیم گرفت که با اعطای برخی کمک های مالی بیشتر به این تامین کنندگان متصل به تولید، روند رشد اقتصادی این کشور را بهبود بخشد.

شرکت های فاکسکان و ویسترون هر دو برای دریافت این کمک های مالی و وام های موجود درخواست نموده اند.  انتظار می رود که هر یک از این کمپانی ها تا مارس ۲۰۲۲ بتواند ۲۳۰۰۰ نیرو جذب نماید. این گزارش پیشنهاد می‌کند که میزان جذب نیرو توسط اپل در هندوستان اگر پاندمی کووید ۱۹ وجود نمی داشت  بیشتر از این هم قابل پیش بینی بود. این در حالی است که کشور هندوستان در معرض موج‌های جدیدی از عفونت حاصل پاندمی قرار گرفت و باعث شد که تغییر های بسیار زیادی در ارتباط با کارخانجات فعالیت‌های اقتصادی در این کشور به وجود بیاید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.