اپل بیش از ۵۰۰ هزار دلار برای آیفون های فروخته شده در سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ مالیات بدهکار است

اپل بیش از ۵۰۰ هزار دلار برای آیفون های فروخته شده در سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ مالیات بدهکار است

بر اساس گزارشات، اپل بیش از ۵۰۰ هزار دلار مالیات فروش و همینطور جرایمی که در ارتباط با مدل های آیفون که در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ فروخته شده است بدهکار می باشد.

دادگاه عالی ایالتی تصمیم قبلی خود را که اپل را به گونه ای از پرداخت مالیات هایی معاف می کرد را رد نمود و این غول تکنولوژی را به پرداخت مالیات های پرداخت نشده ملزم دانست. بنابراین دستور اپل باید برای مدل های آیفون فروخته شده از طریق تخفیف هایی که به وسیله قراردادهای مخابراتی به مشتریان ارائه شده است با انضمام قیمت کامل کالا به ایالت مورد نظر مالیات پرداخت کنند.

به خصوص دادگاه رای داد که تمام وسیله هایی که اپل در طول سال‌های ذکر شده از طریق شرکت‌های مخابراتی فروخته است شامل این پرداخت مالیاتی می‌شوند. بر این اساس اپل می‌بایست ۴۳۰ هزار دلار به خاطر آیفون فروخته شده در طول سال های مارس ۲۰۱۰ تا آوریل ۲۰۱۳ در ایالت Maine و همین طور ۱۰۰ هزار دلار نیز به عنوان جریمه برای تاخیر در پرداخت بپردازد.

دادگاه ایالت Maine می‌گوید که این مالیات باید بر اساس قیمت کامل مدل های آیفون در آن زمان پرداخت شود، زیرا که مطابق با قرارداد میان اپل و شرکت‌های مخابراتی مبلغ تخفیف در قیمت‌ها توسط شرکت های مخابراتی به اپل پرداخت شده است. بر اساس گزارشات این مسئله فقط به مدل‌های آیفونی مربوط می‌شود که از اپل با قیمت تخفیف داده شده خریداری شده است و این باعث می شود که صورت حساب های جداگانه ای برای وسیله ها و همینطور کارمزدهای مربوط به شرکت‌های مخابراتی ایجاد شود.

بنا به این رای اپل مجموعا ملزم به پرداخت حدود ۵۳۰ هزار دلار مالیات و همینطور جریمه به ایالت Maine می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *