اپل بیش از ۴۰ میلیون مدل آیفون ۱۳ را در طی فصل تعطیلات فروخته است

اپل بیش از ۴۰ میلیون مدل آیفون ۱۳ را در طی فصل تعطیلات فروخته است

بر اساس داده‌های حاصل از شرکت تحقیقاتی ودبوش اپل نزدیک به ۴۰ میلیون مدل آیفون ۱۳ را در طی تعطیلات به فروش رسانده که به نوع خودش برای این شرکت یک رکورد محسوب می شود. علی‌رغم آنکه به علت کمبود چیپ محدودیت‌هایی از لحاظ ارسال نیز در این زمینه وجود داشته است. نتایج حاصل از داده ها در سال قبل نشان می دهد که به علت وجود تاخیر در ارسال سفارش ها ممکن است امسال با کاهش تقاضا برای مدل های آیفون ۱۳ روبرو باشیم اما رئیس این شرکت تحقیقاتی به  مکرومرز  گفت که بر اساس تحقیقاتی که این شرکت انجام داده همچنان تقاضا برای مدل های آیفون ۱۳ قوی بوده و تا ۲۰۲۲ تقاضا ادامه خواهد یافت.

این داده ها نشان می دهد اپل در کوارتر دسامبر در حدود هفت میلیون واحد اضافه نسبت به کوارتر قبلی این شرکت فروخته است که یک نشانه مثبت برای این شرکت محسوب می‌شود. این در حالی است که مشکلات کمبود قطعات در چرخه تامین کننده ها به تدریج با نزدیک شدن به اواخر سال در حال بهبودی می باشد. بر اساس گفته های این شرکت، چینی ها منبع اصلی تقاضا برای محصولات اپل در طی ۱۲ ماه گذشته بوده اند. چین یکی از مناطق مهم برای فروش آیفون می باشد.

بر اساس این داده‌ها در حدود ۲۳۰ میلیون از ۹۷۵ میلیون کاربر آیفون در سطح جهان هنوز در  سه و نیم سال گذشته گوشی های خود را ارتقا نداده اند و به همین علت این شرکت عقیده دارد که فروش مدل های جدید آیفون همچنان تقاضای بالایی را خواهد داشت.  با معرفی هدست واقعیت ترکیبی اپل که قرار است در تابستان رونمایی شود پیش بینی می شود اپل از تقاضای بیشتری از میان مشتریان محصولاتش برخوردار خواهد شد.

در ادامه رئیس این شرکت تحقیقاتی عقیده دارد که وجود مشکلات مربوط به کمبود قطعات الکترونیک نمی تواند بر تقاضای بالای محصولات اپل تاثیر گذار باشد و این شرکت می‌رود که در سال ۲۰۲۲ به اولین شرکتی تبدیل شود که دارای ارزش ۳ تریلیون دلار می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.