اپل به نشت دهندگان چینی پیام هشدار فرستاد

اپل به نشت دهندگان چینی پیام هشدار فرستاد

نشت دهندگان صاحب نام چینی  Kang و Duan Rui هر دو می‌گویند که اپل با ارسال نامه هایی از آنها تقاضا کرده است که از آشکار ساختن و فاش نمودن جزئیات مربوط به محصولات آینده این شرکت نظیر آیفون و آیپد جلوگیری کنند و گرنه مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

بر اساس پست های شبکه های اجتماعی نامه های اپل بر این قضیه تاکید دارند که نشت دهندگان نمی توانند اطلاعات مربوط به محصولاتی که هنوز رونمایی نشده اند را آشکار سازند. زیرا بیشتر آنها می توانند اطلاعات نادرست به کاربران منتقل کرده و برخی از کاربران را مأیوس کنند. این اطلاعات همچنین می‌تواند برای شرکت‌های رقیب یک مزیت محسوب شود.

بر اساس گزارشات اپل همچنین از نشت دهندگان خواسته است که باید از انتشار هر گونه تصویر و یا پست غیر مستقیم نیز خودداری کنند. چرا که آن ها می‌تواند همچنان به عنوان یک نشت و عنصر فاش کننده محسوب شود. بر اساس پست هایی که در شبکه اجتماعی چینی ویبو منتشر شده است یکی از نشت هندگان به نام کانگ نامه‌ هایی را از اپل دریافت کرده است که با نشت دهندگان به طور جدی برخورد خواهد شد.

او می گوید بنابراین ما دیگر نمی توانیم در آینده هر گونه تصویر غیر مستقیم و یا اطلاعاتی در این مورد نیز انتشار دهیم. او به بلاگر ها نیز هشدار داد که اپل هرگونه پستی را که مربوط به محصولات هنوز معرفی نشده باشد سرپیچی از مقررات و تخریب اطلاعات تجاری محصولات این شرکت محسوب خواهد نمود. اما در این مورد باید گفت که هیچ یک از این نشت دهندگان این نامه را به طور مستقیم در شبکه های اجتماعی منتشر نکرده است و همه این اطلاعات موجود ناشی از متن های ترجمه شده از شبکه های اجتماعی چینی می باشد.

به نظر می رسد که این یک نامه مشترک و یکسان بوده است که اپل به طور همزمان به تمام نشت دهندگان در چین فرستاده است. نشت دهندگانی نظیر  کانگ، Duan Rui و L0vetodream و سایرین از چین در طول چند سال گذشته با نشت های خود منابع مطمئنی برای پیش بینی محصولات آینده اپل بودند. ولی با شرایط موجود ممکن است که تمامی آنها از انتشار هرگونه خبری در آینده خودداری کنند. اما همیشه نشت دهندگان بیشتری ظهور خواهد کرد و اپل نیز در این مورد تلاش خود را خواهد کرد که از بروز و نشر اطلاعات جلوگیری کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.