اپل به طور موقتی فروش محصولات خود را در ترکیه به خاطر بحران ارزی این کشور متوقف نمود

اپل به طور موقتی فروش محصولات خود را در ترکیه به خاطر بحران ارزی این کشور متوقف نمود

بر اساس گزارش هایی که در روز سه شنبه منتشر شده است به دلیل شدت گرفتن بحران اقتصادی در کشور ترکیه اپل به نظر می رسد که تولید محصولات خود را در این کشور به صورت موقتی متوقف نموده است. لیر ترکیه امروز ۱۵ درصد سقوط کرد که به دلیل تصمیم بود که رئیس جمهور این کشور برای پایین آوردن ارزش واحد پولی کشور گرفت.

در حال حاضر صفحه آنلاین فروشگاه اپل برای کشور ترکیه به نظر می رسد که هنوز فعال می باشد  اما به دلیل نوسانات شدید ارز در حال حاضر فروشی در روی این وب سایت انجام نمی شود. لیر ترکیه به طور تقریبی معادل ۰.۰۷۸ دلار آمریکا می باشد و این مقدار از هفته گذشته به طور مداوم در حال کاهش می باشد. به طوری که می‌توان گفت در طول سال گذشته لیر ترکیه ۴۵ درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.

هنوز آشکار نیست که اپل در چه زمانی به طور مجدد فروش محصولات خود را در ترکیه آغاز خواهد نمود اما با توجه به اینکه تورم در این کشور به ۲۰ درصد رسیده رئیس جمهور این کشور با هرگونه دخل و تصرف مصنوعی در ارزش پولی این کشور برای را صلاح نمی داند و بنا به آنچه که به نظر می رسد همچنان شاهد سقوط بیشتر لیرترکیه در هفته‌های آتی خواهیم بود.

علاوه بر این همزمان با کاهش محدودیت‌های بحران سلامت جهانی اپل مدتی است که فروشگاه های خود را در سراسر جهان بازگشایی نموده است و کاربران می‌توانند پس از سفارش آنلاین محصول مورد نظر نظیر آیفون آیپد و یا مک را در زمان کمتری در فرودگاه محلی نزدیکه محل زندگی خود دریافت کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.